Peter Simon Správy

Najprv veľká žiara a Rožňava sa ponorila do tmy: Čo sa dialo?

Rožňava a okolie sa zahalilo do tmy. Viaceré časti mesta i niektoré obce zasiahol nečakaný výpadok elektrického prúdu. Čo sa vlastne stalo?

Ilustračný obrázok k článku Najprv veľká žiara a Rožňava sa ponorila do tmy: Čo sa dialo?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Naše mesto v nedeľu 28. augusta 2016 v podvečerných hodinách zasiahol nečakaný výpadok elektrickej energie. Rožňavčania ho evidovali vo viacerých lokalitách mesta. Zasiahnuté mali byť aj niektoré okolité obce. Podľa viacerých obyvateľov nášho mesta ho mal sprevádzať akýsi záblesk.

Výpadok elektriny nám potvrdili aj z Východoslovenskej distribučnej spoločnosti. „Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD) zaevidovala v nedeľu 28. augusta 2016 približne o 19:15 hod prerušenie distribúcie elektriny do približne 4 200 odberných miest. Dôvodom bola porucha na transformátore a tiež kábli vysokého napätia. Postupne sa podarilo poruchu vymedziť a po polnoci už boli zásobené všetky odberné miesta,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Andrea Danihelová.

Výpadok mal sprevádzať záblesk

„Všetko sa udialo približne o 19:00 hod. Prišla som domov so synom a chcela som ho okúpať, no zrazu vypla elektrina. Následne na to mi volala mama, že bola v izbe, keď uvidela bielu žiaru, niečo ako záblesk. Bola to len chvíľa a hneď na to začal ten výpadok. Neviem si to vysvetliť. Ona žiaru videla pri Pionierke, ale videli ju aj z Okružnej ulice,“ uviedla mamička Tímea z Rožňavy.

Spevák v tom má jasno

Známy hudobník Robo Šimko bol v meste na kofole s manželkou. Ako prišiel ku domu ihneď ho oslovil sused z ulice. „Pýtal sa ma, či by som vedel pozrieť elektriku v našom dome, keďže uňho vraj nefungujú spotrebiče. Pozrel som sa a nešla ani u nás. Skočil som sa pozrieť na sociálnu sieť a hneď rôzne statusy typu ide vám telkáč, internet? Potom pár komentárov štýlu videli ste tú žiaru? O pol ôsmej bola na nebi žiara a odvtedy nejde prúd..atď,“ hovorí Šimko.

Ako dodal, zvedavosť mu nedala a tak zavolal na linku elektrární, kde mu taktiež výpadok potvrdili „Bolo to v dosť nevhodný čas, lebo som chcel večer upraviť a nahrať pár našich Massriot-áckych piesní z nového albumu a niekoľko "coverov“ do akustickej verzie, tak som nahrávanie a prerábanie zabalil a šiel sa pozerať na hviezdy, ktoré boli o čosi krajšie a jasnejšie, keďže nastala v meste tma," dodal Robo Šimko.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM