Peter Simon Rôzne

Nasnežilo a deti majú ďalší dôvod na radosť: Primátorov nápad stoji za to!

Kopu snehu v Dobšinej využili. Primátor Ján Slovák zvolal ľudí, poriešil bager a mohlo sa začať pracovať. Toto vytvorili, FOTO.

Ilustračný obrázok k článku Nasnežilo a deti majú ďalší dôvod na radosť: Primátorov nápad stoji za to!
7
Galéria
Foto: Juraj Karika / Zdroj: Dnes24.sk

Po snehovej kalamite, ktorá v minulom týždni zasiahla Dobšinú, zostali kopy snehu. Azda najväčšia koncentrácia však bola na otvorenom námestí. Kopu snehu, ktorá po očistení ostala sa rozhodol primátor zaujímavo využiť.

Ako môžete vidieť na záberoch, nakladač sa so snehom nijako nemaznal a za krátku chvíľu dokázal vypratať celé námestie a zhrnúť sneh do veľkej kopy. Tu ale skrsla myšlienka primátorovi mesta Jánovi Slovákovi, ktorý sa odhodlal túto kopu snehu využiť.

V Dobšinej sa tak potvrdilo, že aj zdanlivo nepotrebná kopa snehu sa môže premeniť vďaka fantázií a kuse úsilia na zábavu pre deti aj dospelých.

Po výdatnom snežení ohlásil 14. januára 2017 primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák prostredníctvom sociálnej siete vybudovanie kopčeka na šmýkanie pre deti. Ten našiel svoje miesto aj tento rok na Námestí baníkov. V realizácii veľmi pomohol bager Tomáša Mišanka, tiež šikovné ruky dobrovoľníkov. Pozrite si foto.

Zdroj: mestodobsina.sk

Obrazom: Kopa snehu sa premenila na malý svah
7
Galéria
Foto: Juraj Karika / Zdroj: mestodobsina.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM