Šport

Netradičný súboj pod hradom Krásna Hôrka: Végh s Borárosom sa postavia proti vojakom!

Milovníci adrenalínového behu bojových športov sa stretnú v sobotu (4. 9.) pod hradom Krásna Hôrka na podujatí The Race 2021.

Ilustračný obrázok k článku Netradičný súboj pod hradom Krásna Hôrka: Végh s Borárosom sa postavia proti vojakom!
Zdroj: instagram

Ide o terénny prekážkový beh na viac ako šesťkilometrovej trati s viac ako 20 prekážkami.

Organizátori si pre účastníkov v druhom ročníku pripravili niekoľko noviniek. „Súťažné kategórie Classic a Elite sme doplnili o kategórie Talent, Army, Freestyle a Trail. Vďaka nim sa môžu zapojiť nielen ostrieľaní, ale aj menej skúsení bežci,“ predstavil koncept súťaže organizátor Tibor Kardos.

MMA vs. armáda

Ako ďalej informovala Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT), veľkými lákadlami celého podujatia sú ambasádori – známi bojovníci MMA Attila Végh a Gábor Boráros.

Súťažiaci aj diváci tak budú mať možnosť stretnúť sa s nimi naživo a sledovať ich meranie síl s profesionálnymi vojakmi.

Registrácia na The Race je možná online, a to na webe theraceobstacle­.com. V prípade voľnej kapacity aj osobne na mieste. Diváci majú vstup na podujatie zadarmo.

Na záchranu hradu

Podujatie sa koná s podporou Košického samosprávneho kraja (KSK). „Krásna Hôrka bývala tradičným ťahúňom cestovného ruchu v našom kraji. Požiar, ktorý v roku 2012 zachvátil hrad, však negatívne poznačil nás všetkých. The Race je jedno z podujatí, ktorého ambíciou je pritiahnuť do tejto lokality nadšencov športu a ich rodiny,“ povedal predseda KSK Rastislav Trnka.

Organizátori sa od minuloročného prvého ročníka rozhodli časť príjmov zo štartovného venovať na záchranu hradu. Slovenské národné múzeum (SNM) použilo peňažný dar na reštaurovanie obrazu Čiernej Madony, ktorý zdobil hlavný oltár hradnej kaplnky.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM