Peter Simon Kultúra

Novinka v Betliari: Návštevníci si môžu kaštieľ pozrieť i počas večerných prehliadok

Múzeum v Betliari ponúka počas letnej sezóny návštevníkom večerné prehliadky kaštieľa. Tie v minulosti sa konali len sporadicky.

Ilustračný obrázok k článku Novinka v Betliari: Návštevníci si môžu kaštieľ pozrieť i počas večerných prehliadok
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Múzeum v Betliari ponúka počas letnej sezóny novinku. Tou sú večerné prehliadky kaštieľa pravidelne každú sobotu so začiatkom o 19:30 hod.

„Budú to klasické prehliadky, návštevníci si budú môcť pozrieť grófske apartmány na prvom a druhom poschodí. Rozhodli sme sa pre tieto večerné prehliadky preto, lebo niekedy majú návštevníci veľmi pestrý a nabitý program cez deň a niektorí nestíhajú ani tie posledné vstupy,“ uviedla kultúrno-propagačná manažérka Slovenského národného múzea (SNM) – Múzea Betliar Judita Krajčiová.

Zaujímavosťou prehliadok bude podľa nej to, že sprievodcovia budú oblečení v dobových kostýmoch. Návštevníci budú môcť nahliadnuť do jednotlivých priestorov kaštieľa.

„Na prvom a druhom poschodí sú grófske apartmány, teda hosťovské apartmány, jedálenská časť, historická knižnica, apartmán grófky a ďalšie reprezentačné, aj súkromné priestory Andrássyovskej rodiny. Na prízemí je okrem výstavy Žofia – Pani Krásnej hôrky, expozícia egyptológie a exotických trofejí v zimnej záhrade,“ dodala Krajčiová.

Prvá prehliadka sa v priestoroch kaštieľa uskutočnila už 2. júla 2016.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM