Peter Simon Správy

Novinka v rožňavskej nemocnici: Zbadáme ju hneď pri vstupe

Už pri vchode do budovy má pacient pocítiť hotelový štandard. Nemocnica objasňuje svoje plány.

Ilustračný obrázok k článku Novinka v rožňavskej nemocnici: Zbadáme ju hneď pri vstupe
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Recepcia sa bude nachádzať v hlavnej budove nemocnice v časti blok A. Otvorená bude od 24. augusta 2017.

Podľa Tomáša Kráľa, hovorcu siete nemocníc Svet zdravia, pod ktorú spadá aj tá naša rožňavská, sa už onedlho chystá nového konceptu nemocničnej recepcie.

„Tá má slúžiť ako miesto prvého kontaktu pre pacientov a rozsahom poskytovaných informácií a služieb bude pripomínať skôr hotelový štandard. Doteraz v nemocnici recepcia nefungovala. Keď prišiel pacient do nemocnice, reálne nemal kde získať informáciu, kde je aké oddelenie, či daná ambulancia ordinuje, a v prípade núdzovej situácie sa nemal na koho obrátiť. Tento stav sa vďaka novej recepcii konečne zmení,“ uviedol Kráľ.

Ako dodal, aj keď táto novinka nesúvisí priamo s kvalitou zdravotnej starostlivosti, výrazne pomáha vo veci, ktorú pacienti na Slovensku kritizujú najviac. „A to prístup a komunikácia s pacientom. Uvidíte, ako vďaka relatívne malej investícii, sa dá dosiahnuť veľký pokrok pravé v tejto oblasti,“ hovorí hovorca siete nemocníc.

Kráľ doplnil, že nová recepcia bude mať široký rozsah záberu poskytovania služieb. "Bude to poskytnutie všeobecných informácií o nemocnici, oddeleniach a o ambulanciách, poskytovanie informácií o nadštandardných službách, cenách, platby za výkony a za nadštandardné služby v zmysle cenníka, riešenie núdzových a krízových situácií v nemocnici (úraz, požiar, krádež, havária), informácie o dopravnej zdravotnej službe Svet zdravia, straty a nálezy, podateľňa a flexibilná pomoc pri riešení ostatných podnetov pacientov a návštevníkov. V budúcnosti aj objednanie/pre­objednanie pacienta na vyšetrenie/oše­trenie, povedal na záver Tomáš Kráľ.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM