Peter Simon Rôzne

Obchodná Akadémia v Rožňave slávi úspech: Na medzinárodnom veľtrhu bodovali ako cvičná firma

Rožňavčania môžu byť na žiakov miestnej obchodnej akadémie právom hrdí. Umiestnili sa na popredných priečkach v medzinárodnej súťaži s cvičnými firmami.

Ilustračný obrázok k článku Obchodná Akadémia v Rožňave slávi úspech: Na medzinárodnom veľtrhu bodovali ako cvičná firma
Zdroj: Dnes24.sk

Žiaci rožňavskej strednej školy sa zúčastnili Medzinárodného veľtrhu cvičných firiem krajín V4 v Košiciach. Do tejto aktivity sa zapojilo 26 cvičných firiem z celého Slovenska, Čiech a Poľska.

Veľtrhu sa zúčastnili aj 2 cvičné firmy obchodnej akadémie, Ján Podkova – Penzión PodkovaLukáš Danko – Ovečka Anička. Žiaci obidvoch cvičných firiem pristupovali k príprave na súťaž veľmi zodpovedne. Ich samotná účasť na veľtrhu potvrdila vysokú úroveň ich kľúčových kompetencií (nadobudnutých vedomostí, zručností, schopností, postojov a hodnotových orientácií, ktoré sú dôležité pre kvalitný rozvoj osobnosti jednotlivca, jeho aktívne zapojenie sa do spoločnosti a efektívne uplatnenie v zamestnaní). Namáhavá príprava na veľtrh priniesla aj svoje ovocie v podobe krásnych výsledkov. Cvičná firma Lukáš Danko – Ovečka Anička si z veľtrhu odniesla krásne 2. miesto v kategórii Najlepší katalóg. a 1. miesto v kategórii Najlepšia reprezentantka pre školu vybojovala Lea Potocká, ktorá je riaditeľkou tej istej cvičnej firmy.

„Cvičné firmy sa zúčastnili 12. ročníka medzinárodného veľtrhu cvičných firiem krajín V4 v Košiciach vďaka projektu spolufinancovaného z ESF s názvom „OA Rožňava – moderná škola“, – ITMS kód Projektu 26110130729, ktorý sa v súčasnosti implementuje na pôde školy. Finančne prispela na túto akciu aj Rodičovská rada pri Obchodnej akadémii, ktorá maximálne podporuje aktivity žiakov a učiteľov počas celého školského roka. Látky na vyhotovenie stánkov nám sponzorsky zabezpečila firma Gemtex a. s. Rožňava a krásne ľudové kroje škole zapožičal FS Stromíš, Vlachovo,“ prezradila pedagogička OA Stanislava Lukáčová.

Foto: OA

Žiaci Obchodnej Akadémie v Rožňave bodovali na medzinárodnom veľtrhu v Košiciach
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM