Peter Simon Kultúra

OBRAZOM: Počas noci múzeí v Betliari nechýbal ani parádny ohňostroj!

Kaštieľ a park v Betliari bol miestom objavov. Prvýkrát v histórii múzea mali návštevníci možnosť v rámci špeciálnych prehliadok s baterkami vidieť aj tie časti kaštieľa, ktoré bežne nie sú sprístupnené.

Ilustračný obrázok k článku OBRAZOM: Počas noci múzeí v Betliari nechýbal ani parádny ohňostroj!
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

V sobotu 16. mája v sprievode kurátorov návštevníci kaštieľa v Betliari objavili čaro bočných točitých schodísk, uzavretých chodieb, či kúpelní kaštieľa. Prehliadky sa konali v historických kostýmoch s hudobnými prekvapeniami v expozícii kaštieľa. „Už od skorých popoludňajších hodín boli pre deti pripravené tvorivé dielne, spojené s tematickými prehliadkami kaštieľa,“ uviedla Judita Krajčiová z múzea v Betliari, ktorá bola taktiež oblečená v dobovom kostýme.

Najdôležitejším bodom programu tohto dňa bolo jednoznačne sprístupnenie výstavy súčasného umelca Jara Vargu, ktorá je pilotným projektom novej aktivity múzea s názvom MÚZEUM CENTEMPORARY na podporu súčasného umenia. „Jaro Varga patrí medzi našich najvýznamnejších umelcov. Je šéfkurátorom MeetFactory v Prahe, kde momentálne aj žije a tvorí. Jeho dielo je sprístupnené v 70 rokov uzavretej rotunde pri vstupnej bránke parku a inštaláciu Stratená knižnica si návštevníci mohli pozrieť priamo v historickej knižnici v kaštieli,“ upresnila Krajčiová.

Ako ďalej informovala, počas celého dňa sa organizátori podujatia tešili obrovskej návštevnosti a veľkému záujmu hlavne o tie objaviteľské prehliadky. „Zrejme ich ešte počas leta budeme opakovať,“ dodala na záver Krajčiová.

Presne o 23:00 hod. mali možnosť návštevníci sledovať aj krásny ohňostroj, ktorý zaujal azda každého.

Pozrite si v našej galérii fotky z Noci múzeí v Betliari. Video pripravujeme.

Noc múzeí v Betliari
1
Galéria
Obrazom: Noc Múzeí v Betliari
25
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM