Správy

Parádne FOTKY od čitateľa: Krásy prírody na Silickej planine

Samozrejme náš región ponúka veľa možností, no jednou z nich je aj obec Silica, ktorá sa nachádza na Silickej planine. Slnečné počasie dorazilo aj na jednu z planín nášho okresu. Pozrite si fotky.

Ilustračný obrázok k článku Parádne FOTKY od čitateľa: Krásy prírody na Silickej planine
20
Galéria

Rožňava a priľahlé okolie je známe svojou krásou prírody. Slnečné počasie láka obyvateľov nášho regiónu na rôzne prechádzky a turistiky. Na jednu takú sa vybral aj Petr Hanzlíček z Rožňavy. Jeho kroky smerovali na Silickú planinu. Tam zhotovil krásne fotky. Zábery dokazujú, že aj na planine je v týchto dňoch čo obdivovať, príroda sa ukazuje vo svojej plnej kráse.

Okrem pohľadu na krásy prírody sa môžete vybrať aj na prechádzku k známej ľadnici. Tá vášmu telu určite prospeje. Silická ľadnica je najnižšie položená ľadová jaskyňa na svete, nachádza sa v nadmorskej výške 503 metrov nad morom a vytvoril ju podzemný tok Čierneho potoka, ktorý následne ústi aj do priestorov Gombaseckej jaskyne.

Ľadnica vznikla prepadnutím stropu staršieho podzemného dómu asi pred 2000 rokmi. Je voľne prístupná a pri jej návšteve sa môžete pokochať aj inými prírodnými úkazmi. Národná prírodná pamiatka je tiež od roku 1995 súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Navštíviť môžete aj okolie prírodného jazera Farárova jama o rozlohe približne 2,45 ha. Nachádza sa juhovýchodne od obce Silica.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Obrazom: Prebúdzajúca sa príroda na Silickej planine
20
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM