Radka Deckerová Krimi

Keď iba raz nestačí... Mladíci sa za mesiac trikrát vlámali do toho istého stánku

Včera počas ranných hodín muži zákona vyrušili chlapcov, ktorí sa podľa polície snažili vykradnúť stánok už po niekoľkýkrát.

Ilustračný obrázok k článku Keď iba raz nestačí... Mladíci sa za mesiac trikrát vlámali do toho istého stánku
Zdroj: TASR

Ladislav (23), Peter (24), Ondrej (29), Karol (29) a Róbert (16) všetci z okresu Rožňava sa v priebehu tohto mesiaca v troch prípadoch vlámali do toho istého novinového stánku v Rožňave.

„Včera sa v skorých ranných hodinách, obvinený Ondrej, Ladislav, Karol pokúsili so 16-ročným Róbertom zo stánku odcudziť veci, pričom ich vyrušila policajná hliadka a tak nestihli nič odcudziť iba vylomiť zámok na stánku. Vylomením zámku spôsobili majiteľovi škodu 20,– €. Obvinený Ondrej sa pokúšal z miesta činu utiecť, ale policajná hliadka ho zadržala“, povedala hovorkyňa KPZ Mésarová.

V druhom prípade 18.4. sa podľa polície vlámali do stánku, odkiaľ odcudzili rôzne veci a majiteľovi spôsobili škodu 275,–€. Dvaja obvinení Karol a Ladislav sa spolu s 24-ročným Petrom podľa obvinenia vlámali 12. apríla do novinového stánku, odkiaľ odcudzili veci za 500,–€. Za tieto skutky hrozí obvineným mužom až dvojročné väzenie, v prípade mladistvého sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM