Radka Deckerová Iné športy

Pozrite si najväčšie bicepsy sveta! Tento Pepek námorník vraj špenát neznáša

Egyptský kulturista Mustafa Ismail so svojimi rekordnými bicepsami pripomína Pepka námorníka, špenát však podľa vlastných slov neznáša.

Ilustračný obrázok k článku Pozrite si najväčšie bicepsy sveta! Tento Pepek námorník vraj špenát neznáša
Foto: Radka Deckerová

Pri pohľade na postavu egyptského kulturistu Mustafu Ismaila sa mnohým v mysli vybaví kreslená postavička z amerického komiksu – Pepka námorníka. Rodák z Alexandrie, ktorý nedávno oslávil 24 rokov, však na dosiahnutie rekordných bicepsov plechovky so špenátom nepotrebuje.

Mustafa začal cvičiť, keď mal 14 rokov

Keď ho v roku 2007 neprijali do egyptského národného tímu vzpieračov, rozhodol sa s celou rodinou presťahovať do USA. Ani v Bostone na posilňovanie nezanevrel. Aby nazbieral dosť peňazí na členské vo fitnesscentre, pracoval na dvoch miestach súčasne.

Dnes sa môže pochváliť najväčšími bicepsami na svete – podľa nedávnych meraní Guinnessovej knihy rekordov má jeho pravé rameno pri napnutí obvod 64,77 cm a v pokoji 62,23 cm, ľavé rameno má 63,5 cm pri napnutom a 60,96 cm v pokojovom stave.

Pravidelné cvičenie, gény a strava

Vyhľadáva potravu, ktorá mu zabezpečí príjem 3 kg proteínov, 4 kg uhľohydrátov a k tomu vypije litre vody. Denne cvičí minimálne dve hodiny, pričom dvíha závažia s hmotnosťou 270kg. Muž s prezývkou „egyptský Pepek námorník“ špenát na tanieri vidí len nerád. „Mám rád kura, hovädzinu, čokoľvek, ale špenát nemôžem vystáť,“ uviedol kulturista.

Skeptici Mustafu upodozrievajú, že za jeho veľkými svalmi musia byť steroidy a ďalšie umelé prostriedky, kulturista to však popiera a tvrdí, že svaly získal prirodzenou cestou. Za jeho rozhodnutím popracovať na svojej postave stála poznámka jedného známeho na strýkovej svadbe, ktorý sa mu posmieval za nadbytočné kilá.

Guinnessova kniha rekordov mu na jeseň udelila titul muža s najväčšími bicepsami na svete a ponúkla mu výlet do Londýna na počesť vydania novej knihy rekordov. Vtedy však začali pre Mustafu ťažké časy – skeptici sa začali do neho navážať, na internetových fórach sa objavili ohlasy, že za objemom jeho svalov určite stoja steroidy, implantáty či injekcie so špeciálnou látkou na olejovej báze.

Kulturistu podobné poznámky mrzia. „Nemám žiadne jazvy, ktoré by zostali po chirurgických zákrokoch a pri starostlivosti o moju rodinu tu aj v Egypte mi nezostávajú finančné prostriedky na drahé syntetické oleje,“ uviedol Egypťan. Kulturista sa dokonca objavil v japonskom dokumentárnom programe na Fuji TV, kde mu lekári odobrali vzorky krvi a urobili röntgen bicepsov, pričom na jeho svaloch nenašli nič neprirodzené ani abnormálne.

Zástupcovia Guinnessovej knihy rekordov sú však opatrní a rekordný titul sa koncom októbra rozhodli stiahnuť. Mustafu chcú podrobiť opätovným testom, presný termín však hovorkyňa Sara Wilcox neuviedla.

Kulturista sa obrnil a návštev posilňovní sa neplánuje vzdať. „Vďaka cvičeniu sa cítim lepšie. Je to ten typ športu, kde zreteľne vidíte zlepšenie a to sa mi páči,“ dodal egyptský Pepek námorník.

Foto: www.guinessworldrecords.org

GUINNESS WORLD RECORD
1
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM