Peter Simon Kultúra

Pix-XL a rok 2017: Výstava, ktorá sa oplatí vidieť

Fotoklub Pix-XL a Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave Vás pozývajú v rámci Mesiaca fotografie na vernisáž fotografickej výstavy pod názvom VI. členská výstava Fotoklubu Pix-XL.

Ilustračný obrázok k článku Pix-XL a rok 2017: Výstava, ktorá sa oplatí vidieť
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Mesiac fotografie sa v hlavnom meste koná ako festival a stal sa už stabilným partnerom Európskeho Mesiaca fotografie, ktorý sa od roku 2004 každoročne organizuje v Paríži, Viedni, Berlíne, Aténach, Budapešti, Luxemburgu a Ľubľane.

„Fotografické dianie na Slovensku je prezentované prostredníctvom aktivít väčších či menších záujmových združení a do povedomia verejnosti sa dostáva prostredníctvom rôznych výstav, vernisáží, podujatí po celom Slovensku,“ rozhovoril sa Štefan Kesi a pokračoval.

„Rožňavský Fotoklub Pix-XL mal od začiatku roka bohatú činnosť. Už tradične svojimi fotografiami obohacuje atmosféru v cukrárni na námestí, ale členovia sa zapájajú aj do rôznych akcií mimo mesta i mimo hraníc Slovenska. Spomeniem napríklad festivalový dvor Fignár v Dubicsány v rámci festivalu Kolorcity a „spadli sme“ aj do koryta rieky Kablava na open – air výstavy Rokycanské koryto 2017. Samozrejme náš fotoklub a jeho jednotlivý členovia sa nezameriavajú výhradne iba na výstavnú činnosť, musíme pripomenúť aj pravidelné pracovné stretnutia jedenkrát v mesiaci, publikovanie na web stránke, zapájanie sa členov do rôznych fotografických súťaží, ako napr. AMFO, či už ako súťažiaci, alebo aj ako porotcovia,“dodal fotograf.

Spoločným projektom je už aj spomínaný niekoľkodňový workshop klubu, rôzne dlhodobejšie projekty, ktorých príprava už prebieha, ďalej sú to spoločné fotenia, fotenia historickou technikou, vyvolávanie filmov.

Vyvrcholením výstavnej činnosti klubu a fotografickej činnosti jednotlivých členov je práve spoločná novembrová výročná výstava v Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave.

Začal sa jedenásty mesiac v roku, mesiac, ktorý nesie aj názov November – Mesiac fotografie. „Potešiť estetické vnímanie prostredníctvom fotografie nie je jednoduchá záležitosť. Výsledné dielo dokonalého oka fotografa, aj amatérskeho, je niekedy veľmi precítená a mravenčia práca. Pozývame Vás na VI. členskú výstavu Fotoklubu Pix-XL, ktorej vernisáž sa bude konať v piatok, 10. novembra 2017 o 17:00 hod. v Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č. 3,“ dodala Tatiana Bachňáková z knižnice.

Výstava potrvá do 15. decembra 2017 a pre širokú verejnosť bude prístupná počas výpožičných hodín knižnice. Vstup je voľný.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM