Radka Deckerová Krimi

Po policajnej kontrole sa priznali ku krádeži

Rožňavskí policajti v piatok počas výkonu služby o 22,15 hod. na Jasnej ulici v Rožňave, kontrolovali tri osoby, ktoré nevedeli hodnoverne preukázať svoju totožnosť a ani pôvod vecí, ktoré mali u seba.

Ilustračný obrázok k článku Po policajnej kontrole sa priznali ku krádeži
Foto: Zuzana Jakubičková

Policajti osoby predviedli na príslušný útvar, kde zistili, že veci pochádzajú z krádeže. Traja mladíci sa priznali, že po spoločnej dohode sa dňa 07.12.2012 medzi 19,00 a 22,15 hod. na Komenského ulici v Rožňave vlámali do garáže.

„Po tom čo vytrhli spodnú časť dvojitých kovových dverí, vnikli do garáže, odkiaľ do donesených vriec naložili dve vŕtačky, búracie kladivo, uhlovú brúsku, vibračnú brúsku, góla sadu kľúčov, vojenské kanady, motorovú pílu s príslušenstvom a kuchynský nôž, čím majiteľovi spôsobili celkovú škodu vo výške 550,– eur“, prezradil hovorca KPZ Alexander Szabó.

Policajti odcudzené veci zaistili a následne vrátili poškodenému v nepoškodenom stave. Poverený príslušník PZ z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinil Slavomíra (18), Patrika (17) a Nikolasa (16) z Rožňavy.

„Obvinený Slavomír bol umiestnený do cely policajného zaistenia a v prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné a dvom mladistvým až ročné väzenie“ dodal hovorca Szabó.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM