Peter Simon Krimi

Podgurážení rožňavskí tínedžeri: Ktoré lokality vyhľadávajú v našom meste?

V krčmách by im naliať nemali, mladí Rožňavčania sa ale vynašli. Poznáme miesta, kam sa v meste neplnoletí chodia schovávať s fľaškou. Policajti sú ale v strehu a podnapitý tínedžer sa môže zobudiť nielen s opicou, ale aj poriadnym problémom na krku.

Ilustračný obrázok k článku Podgurážení rožňavskí tínedžeri: Ktoré lokality vyhľadávajú v našom meste?
Zdroj: TASR

Mestská polícia Rožňava sa pri svojej činnosti často stretáva s požívaním alkoholických nápojov na verejnosti a to najmä mladými ľuďmi. „Medzi najproblémovejšie lokality v uvedenej oblasti patrí najmä Alej Antona Kissa, Sídlisko Juh – okolie RPIC a multifunkčného ihriska, okolie hypermarketu Tesco a tiež Námestie baníkov a blízke okolie a všeobecne okolia barov a diskotékových klubov,“ povedal pre náš portál rožňava24.sk náčelník polície Róbert Hanuštiak.

Zvýšená intenzita počas leta

Najviac prípadov v týchto oblastiach zaznemenávajú policajti v piatok a v sobotu v neskorých večerných a nočných hodinách. „Zvýšená intenzita je samozrejme tiež počas celého obdobia školských prázdnin. Mestská polícia však nevedie evidenciu priestupcov podľa veku a tak sa nedá jednoznačne určiť, ktorý bol najmladší rekordér, no často veľmi mlado vyzerajúci ľudia požívajúci alkoholické nápoje sú už plnoletí,“ pokračoval Hanuštiak.

Podľa jeho informácií za nedovolené požívanie alkoholických nápojov boli v roku 2014 udelené 4 sankcie, no uvedená štatistika je zavádzajúca, lebo vo väčšine prípadov je nedovolené požívanie alkoholických nápojov v súbehu aj s iným porušovaním verejného poriadku ako napríklad vzbudzovanie verejného pohoršenia, rušenie nočného kľudu, znečisťovanie verejného priestranstva, „Nie je preto možné jednoznačne určiť, koľko priestupkov bolo celkovo riešených v súvislosti s požívaním alkoholu,“ dodal Hanuštiak.

Ako postupuje polícia?

Mestská polícia okrem priebežnej činnosti v meste robí v tejto oblasti i prevenčnú činnosť a to najmä formou prednášok a besied v školských zariadeniach. „Mestská polícia v tomto roku vykonala 8 prednášok spojených s besedou, ktoré boli zamerané najmä na oblasti porušovania verejného poriadku v súvislosti s požívaním alkoholických nápojov,“ povedal na záver náčelník.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM