Peter Simon Krimi

Pozor na škodové udalosti: Za útek z miesta hrozia vysoké sankcie!

Tak ako každý začiatok roka, aj teraz krajskí policajti vyhodnocujú výsledky na úseku kriminality, ale aj dopravnej nehodovosti v predchádzajúcom kalendárnom roku. Upozorňujú však na škodové udalosti bez zranenia posádky vozidla. Čo vám hrozí ak ujdete z miesta nehody?

Ilustračný obrázok k článku Pozor na škodové udalosti: Za útek z miesta hrozia vysoké sankcie!
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Výsledky na úseku dopravnej nehodovosti v meste Košice sa oproti minulému i predchádzajúcim rokom viditeľne zlepšili. V porovnaní s rokom 2013 klesla úmrtnosť na cestách v Košiciach až o 100%,. V roku 2013 policajti zaznamenali 12 usmrtených, v roku 2014 – 6 usmrtených, ťažko zranených o 4 osoby menej a ľahko zranených o 10 osôb menej.

Škodové udalosti,ktoré ako iste viete, sú až na výnimky riešené bez účasti príslušníkov polície, čím sa vinník dokáže vyhnúť aj nemalým sankciám za porušenie dopravných predpisov, ktoré viedli k vzniku udalosti. „V tejto súvislosti polícia upozorňuje tých vodičov, ktorí v dôsledku aj malej nepozornosti spôsobia škodu na inom vozidle, či majetku inej osoby v priamej súvislosti s premávkou vozidla, najčastejšie na parkoviskách a následne miesto nehody opustia bez toho, aby si splnili povinnosti účastníka škodovej udalosti,“ upozorňuje hovorca košickej polície Alexander Szabó.

Ako ďalej prezradil Szabó, mnohé tieto miesta i parkoviská sú v súčasnosti zabezpečené kamerovým systémom, okrem toho treba povedať, že už aj v meste Rožňava si nikto nemôže byť istý, že vás niekto nevidí! Potom je takýto priestupca nemilo prekvapený, keď z útvaru polície odchádza so zákazom činnosti a pokutou, ktorej sa dalo ľahko zabrániť aj bez uloženia sankcie.

Spodné hranice zákazu činnosti a uloženia pokuty sa znížiť nedajú. V nejednom prípade sa tak niektorí jedinci, ak ich živí práca spojená s riadením dopravného prostriedku, pripravia aj o stratu zamestnania. „Za útek z miesta takejto nehody sa totiž ukladá sankcia od 300,– do 1.300,– € a zákaz činnosti viesť motorové vozidlo na dobu 1 až 5 rokov,“ dodal hovorca polície Alexander Szabó.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM