Peter Simon Správy

Pre seniorov pripravili zaujímavý program: Podujatia sa zúčastnila skoro stovka Rožňavčanov

Pre prítomných seniorov z okresu odovzdávali cenné rady zástupcovia z 24 organizácií.

Ilustračný obrázok k článku Pre seniorov pripravili zaujímavý program: Podujatia sa zúčastnila skoro stovka Rožňavčanov
Zdroj: Mesto Rožňava

Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším vo vestibule a v spoločenskej sále MsÚ v Rožňave sa dňa 17.októbra 2017 konal 2. ročník Rožňavského veľtrhu pre seniorov. Hlavnými organizátormi podujatia bol Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Rožňave, Mesto Rožňava a Okresná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Rožňave.

Ako informovala Erika Švedová z odboru školstva, kultúry, mládeže a športu v našom meste, pre prítomných seniorov z okresu odovzdávali cenné rady zástupcovia z 24 organizácií. Program 2. ročníka veľtrhu bol koncipovaný tak, aby seniori v jednotlivých informačných blokoch získali informácie z oblasti uspokojovania fyzických, psychických, sociálnych a spirituálnych potrieb.

„Vzdelávacia časť programu podujatia prebiehala v sále a sprievodné a konzultačné aktivity sa realizovali vo vstupnom vestibule. V rámci všetkých prednesených tém a tiež v oblasti bezpečnosti seniorov, riešenia problému inkontinencie, poskytovania sociálnych služieb v našom regióne, vzdelávania seniorov, využívania pomôcok pre imobilné osoby mali účastníci veľtrhu možnosť diskusie, individuálnej konzultácie, poradenstva a praktických ukážok cvičenia,“ dopĺňa.

Tohto podujatia sa zúčastnilo 93 seniorov, ktorí si domov odnášali pre nich nové, aktuálnejšie informácie, ktoré im môžu v budúcnosti pomôcť alebo ich aj plodne využiť. Hlavnou myšlienkou celej akcie bolo prítomným podať čo najviac užitočných rád a inštrukcií, ako sa v prípade potreby ľahšie zorientovať a na koho sa obrátiť.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM