Peter Simon Správy

Predložte svoj návrh na laureáta: Kto môže dostať najvyššie ocenenie?

Mesto Rožňava na oficiálnej stránke uverejnilo výzvu. Žiada obyvateľov mesta, aby pomohli a predložili návrh, kto by mal dostať najvyššie mestské ocenenia. Čas máte do konca mája.

Ilustračný obrázok k článku Predložte svoj návrh na laureáta: Kto môže dostať najvyššie ocenenie?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Ľudia z najrôznejších oblastí, ktorých spája jedno. Ich mená sú späté s našim mestom. Súčasťou osláv mesta bude aj udeľovanie špeciálnych ocenení niekoľkým významným osobnostiam.

Ako informoval primátor mesta, Pavol Burdiga, uznesením Mestského zastupiteľstva v Rožňave bolo schválené organizovanie Dní mesta Rožňava súčasne s Rožňavským jarmokom v mesiaci september so zachovaním pôvodných podujatí Dní mesta.

V zmysle Štatútu mesta Rožňava odovzdáva primátor mesta v rámci „Dní mesta“ po predchádzajúcom schválení v mestskom zastupiteľstve najvyššie mestské ocenenia, a to Čestný občan mesta Rožňava a Cena mesta Rožňava.

Primátor mesta Pavol Burdiga spresnil, že Čestný občan mesta Rožňava sa udeľuje osobám, ktoré sa obzvlášť významným spôsobom zaslúžili o rozvoj a zveľadenie mesta, ochranu jeho záujmov a šírenie jeho dobrého mena vo svete, alebo ktorí obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi.

Ďalšie ocenenie, a to cena mesta Rožňava, sa udeľuje podľa informácií radnice za vynikajúce tvorivé výkony a významné výsledky vedeckej, technickej, umeleckej, publicistickej a verejno – prospešnej činnosti, činnosť osôb, ktoré sa významným spôsobom pričinili o hospodársky, kultúry a športový rozvoj mesta, jeho propagáciu doma i v zahraničí, činnosť osôb pri záchrane ľudských životov a majetku mesta a jeho občanov. Môže byť udelená tým istým občanom len vo výnimočných prípadoch.

„Výnimočne sa môže cena udeliť jednotlivcovi i po jeho smrti – in memoriam,“ uviedol primátor.

To, kde môžete svoje návrhy posielať nájdete na oficiálnej stránke mesta Rožňava.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM