Správy

Predložte svoj návrh na laureáta: Kto môže dostať najvyššie mestské ocenenie?

Mesto Rožňava na oficiálnej stránke uverejnilo výzvu. Žiada obyvateľov mesta, aby pomohli a predložili návrh, kto by mal dostať najvyššie mestské ocenenia.

Ilustračný obrázok k článku Predložte svoj návrh na laureáta: Kto môže dostať najvyššie mestské ocenenie?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Súčasťou osláv mesta bude aj udeľovanie špeciálnych ocenení niekoľkým významným osobnostiam.

Ako informoval primátor mesta, Michal Domik, uznesením Mestského zastupiteľstva v Rožňave zo dňa 28. septembra 2017 boli schválené zmeny a doplnenie Štatútu mesta Rožňava. Najvyššie mestské ocenenia primátor mesta slávnostne odovzdá laureátom každoročne na slávnostnom zasadnutí mestského zastupiteľstva, konanom dňa 3. februára pri príležitosti výročia 1. písomnej zmienky o meste Rožňava.

Ocenenie Čestný občan mesta Rožňava sa udeľuje osobám, ktoré sa obzvlášť významným spôsobom zaslúžili o rozvoj a zveľadenie mesta, ochranu jeho záujmov a šírenie jeho dobrého mena vo svete, alebo ktorí obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi.

„Ocenenie Cena mesta Rožňava sa udeľuje za vynikajúce tvorivé výkony a významné výsledky vedeckej, technickej, umeleckej, publicistickej a verejno – prospešnej činnosti, činnosť osôb, ktoré sa významným spôsobom pričinili o hospodársky, kultúrny a športový rozvoj mesta, jeho propagáciu doma i v zahraničí a činnosť osôb pri záchrane ľudských životov a majetku mesta a jeho občanov,“ uviedol v správe primátor Rožňavy.

Svoje písomné návrhy s odôvodnením na predpísanom tlačive môžete predložiť do 31. októbra 2020 poštou na Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, mailom na adresu: erika.svedova@roznava.sk, či osobne v kancelárii prvého kontaktu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM