Peter Simon Správy

Predstavenia aj koncerty: Program divadla Actores na december

Prinášame vám program na mesiac december 2019, v ktorom nájdete zaujímavé predstavenia.

Ilustračný obrázok k článku Predstavenia aj koncerty: Program divadla Actores na december
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Divadlo píše svoju 25 ročnú históriu. Pred nadšencov si pripravilo viacero lákavých, hosťujúcich predstavení, ale aj tie vlastné.

DESMOD – TEATRO SET 2019

9. december 2019 od 19:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Desmod opäť vyráža na turné Teatro Set 2019. Ide o špeciálne vystúpenia, v rámci ktorých sú piesne skupiny upravované podľa toho, v akom duchu sa koncert nesie. Vystúpenia sú podčiarknuté humornými vstupmi moderátora Miša Malichera a jeho šťavnatými poznámkami a narážkami na návštevníkov. Jeho humor nie je jemne drsný, je na hrane. Čakať môžete veľa improvizácie.

FRANZ W.

12. december 2019 od 19:00 hod., Divadlo Actores Rožňava
Príbeh jednoduchého a bezbranného človeka – milujúceho vojaka, ktorý žije s Máriou. Vykonáva rôzne úlohy pre Poručíka s cieľom zarobiť peniaze a zároveň súhlasí s účasťou na experimentoch lekára. Vojenský dril, ponižovanie a zrada Márie neustále viac a viac podkopávajú Franzove duševné zdravie. Začína tak prežívať sériu apokalyptických vízií, duševnú a telesnú skazu. Pri kúpe vstupenky na koncert NO NAME do 12. decembra 2019 vstupenka na predstavenie FRANZ W. zdarma.

CESTA ZA ROZPRÁVKAMI 2019

15. december 2019 od 15:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Divadlo J.G.Tajovského ZVOLEN – O TROCH KRÁSACH SVETA. Krásna klasická rozprávka o odvahe prináša dobrodružstvo, napätie, humor aj poučenie. Klasická slovenská rozprávka O TROCH KRÁSACH SVETA sa odohráva v rozprávkovom kráľovstve a hovorí o túžbe nájsť naplnenie svojich snov. Pútavo predstavuje Dobšinského dedičstvo, má klasickú výstavbu, zaujímavo vykreslené postavy, dobrodružné scény, humor a nadčasové posolstvo o hľadaní hodnôt života vrátane odvahy čeliť svojim strachom.Rozprávka predstavuje príbeh mladého kráľa, ktorý celý život pátra po troch krásach sveta. Nájde si krásnu a skromnú mladú ženu, ale jej závistlivé sestry sa intrigami usilujú prekaziť ich šťastie a radosť. Po predstavení sa uskutoční vyhodnotenie cyklu rozprávok – CESTA ZA ROZPRÁVKAMI. Príde Mikuláš, nebudú chýbať darčeky, ozdobený stromček a ďalšie prekvapenia.

PREDSILVESTROVSKÉ PREDSTAVENIE

30. december 2019 od 19:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
SHERLOCK HOLMES A ZÁHADA RODU BASKERVILLE – vtipne a desivo štekajúca detektívna komédia.

NOVOROČNÝ KONCERT so slávnostným prípitkom

16. január 2020 od 19:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
NO NAME a sláčikové kvarteto – Skupina NO NAME v divadle Actores – po 20 rokoch v Rožňave a k 25. výročiu založenia divadla. Stretnite sa s NO NAME naživo. Fantastický hudobno-vizuálny koncert. NO NAME – Igor Timko, spev, Dušan Timko, gitara, Ivan Timko, bicie, Roman Timko, gitara a Zoli Šallai, klávesy a so sláčikovým kvartetom, ktoré tvoria talentované a mimoriadne krásne hudobníčky. Magdaléna Izakovičová je bývalou finalistkou súťaže krásy Miss Universe a hráčkou na violončelo. Marina Raneta je bývalou Miss Moldavsko a v kvartete hrá prvé husle. Zostavu dopĺňa huslistka Zuzana Klimantová a rožňavčan Roman Rusňák. Nezabudnuteľná atmosféra a najväčšie hity v akustických aranžmánoch.

Rezervácie vstupeniek cez FB ACTORES SLOVAKIA alebo na t.č. 0917 676223, alebo na https://www.actores.sk/predpredaj/ Pokladňa otvorená : UTOROK a PIATOK: 11:00 – 15:00 hod.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM