Peter Simon Rôzne

Premiéra prvákov na rožňavských školách: Takto prežívali svoj deň D!

Prázdniny sa skočili a študenti sa vrátili do svojich škôl. Boli medzi nimi aj stovky prvákov, ktorí svojich nových spolužiakov uvideli vôbec po prvýkrát. Zavítali sme medzi nich a to konkrétne na gymnázium v našom meste a taktiež obchodnú. Na záver sme nevynechali aj návštevu Zlatej ;)

Ilustračný obrázok k článku Premiéra prvákov na rožňavských školách: Takto prežívali svoj deň D!
Zdroj: Dnes24.sk

Školské dvory sa v našom meste začali napĺňať žiakmi a študentmi už pred ôsmou hodinou. Všetkých žiakov privítalo vedenie a riaditelia jednotlivých rožňavských škôl a tým slávnostne otvorili nový školský rok. Vo svojich rečiach zdôraznili, že prázdniny boli dostatočne dlhé na to, aby si každý poriadne oddýchol a žiakom a študentom popriali veľa šťastia v dosiahnutí čo najlepších klasifikačných výsledkov počas celého štúdia. Okrem pevného zdravia a chuti do učenia ešte popriali hlavne prvákom veľa zážitkov a krásnych dní na novej škole.

Mladé študentky a študenti, ktorí nastupovali do prvého ročníka štúdia na strednej škole, neskrývali počas prvého dňa rôzne pocity, obavy ale aj zvedavosť. Po slávnostných príhovoroch si so svojou novou triednou profesorkou šli prezrieť priestory školy a samotnú triedu, kde budú zarezávať počas vyučovacích hodín. Zoznámili sa aj s novými spolužiakmi.

Na základnej škole Zlatá 2 v Rožňave zas na najmenších prváčikov čakal okrem iného aj maskot Zlatko, ktorý sa už hneď v prvý deň na školskom dvore postaral o nefalšovanú zábavu. Deti sa tak počas svojej premiéry aj zabavili, a s nadšením si zasadli do školských lavíc, ktoré budú ich druhým domovom.

Pozrite si v našej galérii zaujímavé momentky z prvého školského dňa na Gymnáziu P.J.Šafárika v Rožňave, Obchodnej akadémii a napokon na Zlatej 2 v našom meste :)

Foto: AORV, Zlatá 2

Premiéra prvákov na rožňavských školách
24
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM