Správy

Pri Mauzóleu Andrássyovcov pribudlo parkovisko a návštevnícke centrum

Pri Mauzóleu Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí v okrese Rožňava pribudlo parkovisko s 15 miestami a návštevnícke centrum.

Ilustračný obrázok k článku Pri Mauzóleu Andrássyovcov pribudlo parkovisko a návštevnícke centrum
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Zvýši sa tým návštevnosť mauzólea, priemerný výdavok návštevníka a predĺži sa doba jeho pobytu v tejto lokalite, uviedla výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

Podľa jej ďalších slov vytvorilo jedno nové pracovné miesto na trvalý pracovný pomer a zlepší informovanosť o mauzóleu. Z dlhodobého hľadiska si občianske združenie Andoras kladie za cieľ vytvoriť doplnkovú expozíciu, ktorá by dopovedala príbeh mauzólea a jeho staviteľov.

Celkové náklady na realizáciu projektu sú 45 460 eur. Sumou 15 000 eur prispel Košický samosprávny kraj. Spolufinancovanie bolo vo výške 67 percent, z toho minimálne 30 percentami prispelo Slovenské národné múzeum – Múzeum Betliar a 37 percentami občianske združenie Andoras.

„Košický samosprávny kraj môže vďaka programu Terra Incognita podporiť aj tie subjekty v cestovnom ruchu, ktoré sa v rámci iných dotačných alebo grantových programov nemôžu uchádzať o grant, dotáciu alebo finančný príspevok vzhľadom na to, že v regióne Gemer stále absentuje oblastná organizácia cestovného ruchu,“ doplnila výkonná riaditeľka.

Rekonštrukcia hradu Krásna Hôrka sa podľa nej negatívne podpísala pod rozvoj cestovného ruchu v obci i regióne. „Preto je potrebné podporiť projekty s potenciálom vytvorenia ďalšej, alternatívnej ponuky pre návštevníka, ktorý do daného regiónu prišiel alebo sa už v ňom nachádza,“ dodala.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM