Správy

Pri Rožňave vznikne 70 pracovných miest, investor žiada pomoc 4 mil. eur

Spoločnosť SCA Hygiene Products Slovakia, s.r.o., žiada investičnú pomoc na rozšírenie výroby existujúceho priemyselného podniku a vytvorenie nových pracovných miest v lokalite Gemerská Hôrka, v okrese Rožňava.

Ilustračný obrázok k článku Pri Rožňave vznikne 70 pracovných miest, investor žiada pomoc 4 mil. eur
Zdroj: reprex

Vyplýva to zo zámeru zverejneného Ministerstvom hospodárstva (MH) SR, ktorým by sa v najbližšom období mal zoberať vládny kabinet.

„Realizácia investičného zámeru s oprávnenými nákladmi vo výške 20 miliónov eur sa uskutoční v rokoch 2016 až 2018. V priamej súvislosti s investičným zámerom bude do konca roku 2019 vytvorených 70 nových pracovných miest,“ informoval rezort hospodárstva.

V súvislosti s plánovanou realizáciou investičného zámeru podľa MH SR spoločnosť požaduje poskytnutie investičnej pomoci vo forme úľavy na dani z príjmu v nominálnej výške 4 milióny eur.

Úspešná realizácia investičného zámeru môže byť podľa MH SR impulzom pre ďalšie investície spoločnosti na Slovensku, najmä pre investície do technologického centra a centra strategických služieb umiestnených v Gemerskej Hôrke.

SCA Hygiene Products Slovakia, s.r.o., bola do Obchodného registra SR zapísaná 12. marca 2005 a eviduje základné imanie 12,29 milióna eur. Firma má na Slovensku vybudované dve prevádzky zamerané predovšetkým na výrobu hygienických produktov, a to v Hlohovci a v obci Gemerská Hôrka. Súčasťou prevádzky v Gemerskej Hôrke je centrum strategických služieb pre región východnej Európy a technologické centrum.

Spoločnosť patrí do švédskej skupiny Svenska Cellulosa Aktiebolaget SCA založenej v roku 1929. Skupina sa zameriava na výrobu a vývoj hygienických potrieb, pričom v súčasnosti je jedným z najväčších svetových producentov v tejto oblasti. Skupina realizuje svoju podnikateľskú činnosť približne v 100 krajinách sveta vrátane Slovenska a zamestnáva približne 44 000 zamestnan­cov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM