Peter Simon Správy

Radnica vyzýva Rožňavčanov: Svoj návrh na osobnosť mesta môžete predložiť aj vy

Ľudia z najrôznejších oblastí, ktorých spája jedno. Ich mená sú späté s našim mestom. Súčasťou osláv mesta bude aj udeľovanie špeciálnych ocenení niekoľkým významným osobnostiam.

Ilustračný obrázok k článku Radnica vyzýva Rožňavčanov: Svoj návrh na osobnosť mesta môžete predložiť aj vy
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Primátor mesta každoročne odovzdáva v rámci „Dní mesta“ po predchádzajúcom schválení v mestskom zastupiteľstve najvyššie mestské ocenenia. Rožňavská radnica vyzýva občanov, aby predložili svoj návrh na laureáta.

Odovzdávať sa budú ocenenia Čestný občan mesta Rožňava a ocenenie Cena mesta Rožňava.

Ako informoval primátor mesta Pavol Burdiga, Čestný občan mesta Rožňava sa udeľuje osobám, ktoré sa obzvlášť významným spôsobom zaslúžili o rozvoj a zveľadenie mesta, ochranu jeho záujmov a šírenie jeho dobrého mena vo svete, alebo ktorí obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi.

Ďalšie ocenenie a to cena mesta Rožňava sa udeľuje podľa informácií radnice za vynikajúce tvorivé výkony a významné výsledky vedeckej, technickej, umeleckej, publicistickej a verejno – prospešnej činnosti, činnosť osôb, ktoré sa významným spôsobom pričinili o hospodársky, kultúry a športový rozvoj mesta, jeho propagáciu doma i v zahraničí, činnosť osôb pri záchrane ľudských životov a majetku mesta a jeho občanov. Môže byť udelená tým istým občanom len vo výnimočných prípadoch.

Výnimočne sa môže cena udeliť jednotlivcovi i po jeho smrti – in memoriam.

Svoje písomné návrhy s odôvodnením môžete predložiť do 31. mája 2017.

poštou na adresu: Mestský úrad, Odbor všeobecnej a vnútornej správy, Šafárikova 29, 048 01 Rožňava osobne v Kancelárii prvého kontaktu – do podateľne Mestského úradu v Rožňave.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM