Peter Simon Šport

Rallye Tatry si užili aj v Dobšinej: Úžasná atmosféra na FOTKÁCH

Nepatrný rozdiel 0,7 sekundy určil po 101 ostrých kilometroch rýchlostných skúšok víťaza tohto ročníka Rallye Tatry 2017, tretej súťaže tohtoročného seriálu Majstrovstiev Slovenska v rally, ktorej atmosféru čiastočne zažili aj v Dobšinej.

Ilustračný obrázok k článku Rallye Tatry si užili aj v Dobšinej: Úžasná atmosféra na FOTKÁCH
20
Galéria
Foto: Juraj Karika

Ako informovalo tlačové stredisko podujatia, z víťazstva sa raduje posádka Rufa Šport v zložení Grzegorz Grzyb, Boguslav Browinski na vozidle Škoda Fabia R5. Pre poľského jazdca sa jedná o tretiu výhru pod Tatrami, keď nadviazal na predchádzajúce výhry v rokoch 2008 a 2015. Na druhom mieste skončila Slovensko-česká posádka Martin Koči, Filip Schovánek (Škoda Fabia R5) z tímu Styllex motorsport, ktorá sa dostala do vedenia v slovenskom šampionáte. Tretiu priečku vybojovali obhajcovia minuloročného víťazstva v Tatrách Tomáš Ondrej, Adam Gömöry na vozidle Škoda Fabia WRC, keď na víťazného Grzyba stratili 15,0 sekúnd.

Poliakov tatranský hetrik

44. ročník Rallye Tatry mal úspešný priebeh a počas dvoch dní ju sledovali tisíce divákov. Poľský jazdec sa dostal do vedenia po druhej rýchlostnej skúške a vedúcu pozíciu neopustil až do konca súťaže. „Som veľmi rád, že sa nám podarilo vyhrať a získať hetrik. Na autogramiáde som sedel vedľa Lea Pavlíka, ktorý tu tiež trikrát vyhral. Našťastie ešte nie som taký starý, možno ho ešte prekonám. Na predchádzajúcich dvoch podujatiach sme mali tento rok smolu alebo nejaké problémy. Konečne sa to zlomilo a vyhrali sme. Bitka o titul je stále otvorená a konkurencia veľká, do ďalších pretekov to bude náročné. Vyhrali sme o malý časový rozdiel, čo je veľké šťastie, ale taká je rallye,“ povedal sympatický poľský jazdec.

44. ročník Rallye Tatry mal úspešný priebeh a počas dvoch dní ju sledovali tisíce divákov. Toto mimoriadne obľúbené podujatie zavítalo v sobotu 27. mája 2017 aj do Dobšinej, kde sa jazdci sústredili od preskupenia na Námestí baníkov v našom meste po 6. rýchlostnej skúške.

Hlavne domáci držali palce posádkam L Racing v zložení Fusko & Slovák, ktorí však neskôr museli zo súťaže odstúpiť pre odpadnuté koleso. Šiesty do cieľa došiel Vlastimil Majerčák (Ford Fiesta R5). Náročnú súťaž dokončilo v rámci slovenského šampionátu 33 posádok z pôvodného počtu 49 na štarte.

Konečné poradie 44. RALLYE TATRY 2017 (po 9. rýchlostnej skúške):

 • 1.Grzyb, Browinski (POL, Škoda Fabia R5) 52:32,4 min
 • 2. Koči, Schovánek (SVK/CZE, Škoda Fabia R5) + 0,7 s
 • 3. Ondrej, Gömöri (SVK, Škoda Fabia WRC) + 15,0 s
 • 4. Valoušek, Havelková (CZE, Ford Fiesta R5) + 42,7 s
 • 5. Adielsson, Johansson (SWE, Ford Fiesta R5) + 1:06,7 min
 • 6. Majerčák, Vejačková (SVK, Ford Fiesta R5) + 1:15,4 min
 • 7. Drotár, Plachý (SVK/CZE, Škoda Fabia R5) + 2:44,9 min
 • 8. Kukučka, Vejačka (SVK, Ford Fiesta R5) + 3:07,6 min
 • 9. Gavlák, Horniaček (SVK, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 3:23,9 min
 • 10. Német, Szegö (HUN, Ford Fiesta R5) + 4:43,1 min
 • 15. Strychalski, Pochron (POL, Nissan 350Z) , 1. miesto 2WD + 6:28,2 min

Zdroj: mestodobsina.sk, tlačové stredisko Rallye Tatry 2017

Obrazom: Rallysti v Dobšinej
20
Galéria
Foto: Juraj Karika
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM