Peter Handzuš Iné športy

Rallye Tatry: Víťazná posádka Ondrej a Gömöri z Rožňavy

Víťaznou posádkou obnoveného preteku Rallye Tatry sa dnes v absolútnom poradí stal tím so štartovným číslom 2. CMM Media Sport, Tomáš Ondrej a Adam Gömöri jazdiaci na Mitsubishi Lancer Evo 9. Šesť rýchlostných skúšok zvládli za rovných 21 minút.

Za nimi so stratou takmer 50 sekúnd skončil tím Slovakia Rally Systém, Igor Drotár a Vladimír Bánoci na Škode Fábii WRC, ktorí trať dlhú viac ako 41 kilometrov zvládli za 21 minút a 47 sekúnd.

Tretími v poradí sú, so stratou takmer troch minút na víťaza, Jimmy Cars Rally Team, Peter Haluška a Peter Bartko jazdiaci na Seate Ibiza 1,9 TDI. Im sa podarilo šesť rýchlostných skúšok na trase z Liptovskej Tepličky až k malému kameňolomu na Kvetnici zdolať za 24 minút.

Jazdci hodnotili trať ako dosť rýchlu, s ostrými zatáčkami a parádnymi skokmi. Zo súťaže muselo odstúpiť postupne osem tímov, všetky kvôli technickým problémom na vozidle. Tradičné podujatie Rallye Tatry sa do regiónu vrátilo po štyroch rokoch a organizátori veria, že časom sa im podarí vrátiť mu status európskych pretekov.

„Rallye Tatry 2012 je na konci, keď môžem zhodnotiť, tak si myslím, že sa nám veľmi podarila organizácia, tak isto rýchlostné skúšky boli pripravené vďaka organizátorom a vďaka skvelému kolektívu AOS Klubu Poprad na veľmi vysokej úrovni, čo bolo potvrdené aj viacerými jazdcami. Vďaka podpore mesta Poprad tak isto veľmi dobre prebehol slávnostný štart aj ukončenie pretekov za podpory veľkého množstva divákov,“ zhodnotil preteky ich riaditeľ Ing. Stanislav Hanzeli.

Podľa neho si prišlo preteky na trať pozrieť približne 2000 nadšencov motoristického športu. Organizátori sa podľa jeho slov už teraz tešia a pripravujú ďalší ročník. Na budúci rok budú musieť pripraviť viac rýchlostných tratí a kilometrov. Je potrebné nájsť aj náročné a atraktívne trasy, keďže sa chcú uchádzať o jedno z podujatí v rámci Majstrovstiev Slovenska v rally. Na ich výber má organizačný výbor najbližšie tri mesiace.

[size=15][color=#cc0000]­Hlasy víťazov[/size] Tomáš Ondrej (absolútny víťaz Rallye Tatry) : **„Sme nadmieru spokojní, vyhrali sme absolútne aj vo svojej triede. Čo ma teší, že sme si dobre zatrénovali pred Rzesowom, takže som s tým všetkým viac menej spokojní, bola to veľmi pekná súťaž. Myslím si, že pre amatérov možnože až jedna z najnáročnejších, organizácia špičková, všetko bolo super. Na Rzeszowe nás čaká jeden z posledných súbojov o titul v triede N, teraz vediem ja vo veľkom majstráku, ale do Poľska ide aj môj najväčší súper Wojtek Chuchala, on je doma, má výhodu domácej pôdy, tak uvidíme.“ **

Peter Haluška (absolútny víťaz SRP) : „Štyri poháre máme na stole, takže každý máme dva. Určite máme radosť, všetko fungovalo, aj technika, gradoval postupne aj náš výkon z kola na kolo, mali sme stále väčšiu istotu, bolo to vidno aj na dosahovaných časoch. Sme veľmi radi, že sme získali 3. miesto absolútne na Rallye Tatry, čo sa nám pravdepodobne už nikdy nepodarí, pretože už prídu výkonnejšie autá v budúcich ročníkoch, na ktoré s naším Seatom výkonom motora nemáme.“

Peter Lorenčík (3. miesto vo voľnom pohári) : „Bolo to dobré, zajazdili sme si, keby sme nedostali defekt, bolo by to lepšie, v poslednej RS sme dostali defekt, tam sme veľa stratili, ale tretie miesto máme. Víťaz Tomáš Ondrej „srnka“ je skrátka z inej planéty, na neho momentálne nikto nemá. Najbližšie sa predstavíme v Rzeszowe o dva týždne, toto bol taký tréning, niečo sme si vyskúšali. V Poľsku je najťažší závod celých majstrovstiev, čo sa týka tratí, dĺžky a je tam 11 rýchlostných skúšok, jazdí sa tri dni. Ideme tam celý tím na týždeň.“

[blockquote]Ab­solútne hodnotenie Voľný pohár :

  1. ONDREJ-GOMORI – MITSUBISHI Lancer Evo 9 VP2 00:21:00.8    
  2. DROTÁR-BÁNOCI – ŠKODA Fabia WRC VP2 00:21:47.7
  3. NAGY-KUŠNIER – CITROEN C2 R2 Max VP1 00:24:08.5

Absolútne hodnotenie Slovenský rally pohár :

  1. HALUŠKA-BARTKO – SEAT Ibiza 1,9 TDI RP3 00:24:00.3    
  2. PALKO-PALKO – RENAULT Clio RP3 00:24:24.3
  3. KYSUCKÝ-DEDEČEK – SEAT Ibiza 1,9 TDI RP3 00:24:28.2[/bloc­kquote]

Všetky výsledky v jednotlivých triedach sú k dispozícii na internetovej stránke rallyetatry.sk v ponuke výsledky.

Poprad24 Foto: Branislav Babjak Video: Peter Handzuš

Rallye Tatry: Víťazná posádka Ondrej a Gömöri z Rožňavy
1
Galéria
rallyetatry
90
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM