Peter Simon Správy

Rovno do plaviek? Rožňavčanka Veronika sa pozrela na teplomer a nechápala, FOTO vnútri

Počasie sa zbláznilo. Túto vetu počúvame čoraz častejšie. A nečudo. Podľa fotky, ktorú nám do redakcie poslala naša čitateľka, by sme mali pomaly oprášiť plavky a začať nakupovať opaľovacie krémy...

Ilustračný obrázok k článku Rovno do plaviek? Rožňavčanka Veronika sa pozrela na teplomer a nechápala, FOTO vnútri
Zdroj: Dnes24.sk

Ešte nedávno sme pred odchodom do práce škrabali autá, dnes už z nich Rožňavčanom počas jazdy trčia predlaktia z otvorených okienok. Teplé popoludnia v meste úradujú už niekoľko dní a mnohí skloňujú aktuálne počasie ako skôr letné než aké by si predstavovali na začiatku jari.

Ortuť poriadne vyskočila

Jar odštartovala len nedávno a čoraz viac Rožňavčanom už presedláva z čižiem rovno do ľahkého letného oblečenia. A majú na to dôvod. Dôkazom je teplomer, ktorý včera odfotila naša čitateľka. Prekvapilo ju už číslo, na ktoré sa ortuť vyšplhala doobeda, keď ešte na okne vládol príjemný chládok.

„Už ráno tam bolo dosť vysoké číslo, a to slnko ešte vôbec nebolo na tej strane, do ktorej máme okno,“ vysvetľuje Veronika. Zvedavosť jej však nedala a na teplomer sa vybehola pozrieť aj okolo pol 4 poobede. Výsledok skoro 24°C.

Teplomer bol umiestnený vonku, no podľa Veroniky nie priamo na lúčoch Slnka. Podľa meteorológov z SHMÚ má teplé počasie pretrvávať aj v priebehu ďalších dní. Viac sa dozviete TU: iMeteo.sk

Titulná foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM