Peter Simon Rôzne

Rožňava má veľa talentov: Toto číslo prekvapilo aj známeho režiséra!

Tento týždeň sa uskutočnil na základnej umeleckej škole Casting do novozaloženého divadelného súboru MyDream. Výber najtalentovanejších žiakov prebiehal pod vedením Vlada Balka. Úspešného režiséra slovenských i českých denných seriálov (Búrlivé víno, Chlapi neplačú, Rodinné prípady, a ďalšie).

Ilustračný obrázok k článku Rožňava má veľa talentov: Toto číslo prekvapilo aj známeho režiséra!
Zdroj: Dnes24.sk

Účasť žiakov bola prekvapivo vysoká. Castingu sa zúčastnilo 51 detí. Celý výber sa realizoval v dvoch kolách. Prvé kolo pozostávalo z krátkeho pohovoru medzi žiakom a režisérom. Tohto kola sa zúčastnili všetci žiaci. Do užšieho výberu, teda do druhého kola postúpilo 20 žiakov, ktorí sa museli naučiť krátky dialóg a následne ho v priestore zahrať. „Bol som milo prekvapený, že sa Castingu zúčastnili deti v takom hojnom počte. Je zjavné, že potenciál nadaných detí tu je, o čom svedčí aj počet žiakov, ktorých sme vybrali do predstavenia. Je pozoruhodné, že vzhľadom na to, že sa nachádzame v pomerne malom meste, deti majú ambíciu zaoberať sa umením, krásou a duchovnom. Bolo zaujímavé sledovať, ako sa samotné prostredie a tvrdosť podmienok v tomto kraji odrážajú na osobnosti detí. Všeobecne môžem skonštatovať, že žiaci boli veľmi príjemní, skromní, sčítaní, inteligentní, čo znamená, že nie sú len otrokmi počítačov. Veľký obdiv patrí aj rodičom a môžu byť šťastní, že čas ktorý venujú svojim deťom nie je márny a zbytočný. Prešlo mi cez ruky viac tisíc deti počas rôznych castingov a potešilo ma, že som tu objavil 5–6 detí, ktoré sú okamžite pripravené hrať. Úžasným zjavom a slniečkom celého castingu bola najmenšia 5 ročná talentovaná slečna, ktorá ma svojou odvahou a prirodzeným vystupovaním natoľko očarila, že som rodičom ponúkol angažmán do filmového seriálu,“ prezradil režisér Vlado Balko.

„Chcem sa poďakovať všetkým žiakom, ktorí sa castingu zúčastnili a naplnili naše očakávania, všetkým rodičom za trpezlivosť a pánovi režisérovi za svoj drahocenný čas, ktorý venoval našim žiakom,“ komentovala riaditeľka ZUŠ v Rožňave, Kerekešová.

Foto: ZUŠ Rožňava

Casting do divadelného súboru
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM