Peter Simon Šport

Rožňavčan Tomáš Srnka Ondrej: Na Pezinskej Babe som sa snažil aj zabaviť divákov

Tomáš „Srnka" Ondrej a Tomáš Manduľák. Dvojica jazdcov slovenského XIQIO Racing Teamu sa predstavila divákom v rámci siedmeho a ôsmeho kola Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu na Pezinskej Babe.

Ilustračný obrázok k článku Rožňavčan Tomáš Srnka Ondrej: Na Pezinskej Babe som sa snažil aj zabaviť divákov
Foto: Tibor Szabosi / Zdroj: Auto Sport Foto

5100 metrov dlhá legendárna trať, ktorá v minulosti hostila jazdcov z celej Európy sa po roku opäť stala dejiskom pretekov automobilov do vrchu. Na štart podujatia pod názvom Proplusco Slovakia Baba 2017 sa postavila takmer stovka pretekárov zo šiestich európskych krajín, vrátene dvojice jazdcov XIQIO Racing Teamu. Obaja podali pekné výkony a v konkurencii sa určite nestratili.

Ako uviedol Miro Majláth, Tomáš „Srnka" Ondrej z Rožňavy neostal svojej povesti nič dlžný. Počas celého víkendu sa snažil nielen jazdiť časy, ktoré by mu zabezpečili ďalší plný počet bodov do priebežného hodnotenia seriálu v skupine A, ale aj triede A nad dva litre a Škodu Fabia WRC preháňal po Pezinskej Babe tak aby zároveň aj zabával divákov. Všetko mu vychádzalo a WRC-čko doviezol do cieľa po oba dva pretekárske dni na prvom mieste nielen v rámci domáceho hodnotenia skupiny A, ale aj v zahraničnom porovnaní.

„Snažil som sa aj o zábavu pre divákov, ale aj o dosahovanie čo možno najlepších časov. V nedeľu som sa viac snažil moju jazdu prispôsobiť času, čo sa podarilo a bol z toho nový traťový rekord medzi WRC-čkami, ktorý sa mi podarilo posunúť o sekundu. Potešilo ma to,“ zhodnotil svoj výkon Tomáš Ondrej.

Druhý jazdec XIQIO Racing Teamu, Tomáš Manduľák spoločne s vozidlom Citroën C2 R2 Max absolvoval na Pezinskej Babe svoje iba druhé preteky automobilov do vrchu v kariére. Napriek tomu sa novej výzvy nezľakol a s každou jazdou robil lepšie a lepšie časy. Nakoniec z toho bolo druhé miesto v triede A do 1,6 litra.

„Veľmi pekné preteky, s dobrou organizáciou. Auto fungovalo dobre, problém bol vo mne, keďže som mal problém zapamätať si trať. Tým pádom som nevedel ísť úplne naplno, časy sa mi však darilo zlepšovať, čo ma potešilo. Pevne verím, že to takto bude napredovať aj naďalej. Nechcem zbytočne riskovať a rozbiť auto, snažím sa robiť postupné kroky,“ povedal po pretekoch Tomáš Manduľák.

Foto: ilustračné

Zdroj: autosportfoto.sk

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM