Peter Simon Správy

Rožňavčania, budeme sa variť vo vlastnej šťave! Vyhlásili najvyšší stupeň výstrahy

Toto sme tu už dávno nemali! Meteorológovia vyhlásili pre okres Rožňava tretiu najvyššiu výstrahu pred vysokými teplotami! Kedy?

Ilustračný obrázok k článku Rožňavčania, budeme sa variť vo vlastnej šťave! Vyhlásili najvyšší stupeň výstrahy
Zdroj: TASR

Leto sa vracia v plnej sile a na Gemeri nás čakajú skutočne pekelné hodiny. Pre Rožňavský okres vydali odborníci zo Slovenského meteorologického ústavu (SHMÚ) dokonca výstrahu najvyššieho stupňa pred horúčavami.

Výstraha druhého stupňa platí v našom okrese v stredu (2.8.) aj vo štvrtok (3.8.) v odpoludňajších hodinách. Najväčší hic má v našich končinách ale nastať v piatok (4.8.) od tretej poobede do piatej podvečer.

„V okrese Rožňava sa ojedinele očakáva dosiahnutie maximálnej teploty vzduchu 38 °C. Výskyt uvedenej vysokej teploty vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti veľmi zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia zdravia a ohrozenia života spôsobeného nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ vystríhajú meteorológovia na webe SHMÚ.

Ako dodávajú, vysoká teplota predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Úľava ale nepríde ani v piatok podvečer. Od 17:00 hod. do 18:00 hod. ešte stále potrvá výstraha druhého stupňa, podľa ktorej môže teplota vzduchu miestami vystúpiť na 35 – 37 °C.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM