Peter Simon Šport

Rožňavčania na Rally Hustopeče: Ako sa darilo L Racingu?

Nedávna rely s centrom v moravskom mestečku Hustopeče predviedla skutočné "jazdecké" trate a zamiešala karty nepredvídateľným počasím. Svoje si užili tiež posádky tímu L Racing.

Ilustračný obrázok k článku Rožňavčania na Rally Hustopeče: Ako sa darilo L Racingu?
Foto: Ľuboš Kašický / Zdroj: Auto Sport Foto

Charakter rýchlostných skúšok hustopečskej rely je úplne odlišný od našich domácich súťaží. Ich znalosť sa ukázala tiež vo výsledkoch. Tie však okrem iného zamiešalo samotné nebo, ktoré sa pravidelne otvorilo a uštedrilo každému jazdu na klzkom povrchu. Posádky tímu L Racing si odtiaľ odniesli to najlepšie, čo daná situácia umožnila.

Vlastimil Majerčák so spolujazdkyňou Michaelou Vejačkovou si na Forde Fiesta R5 EVO napokon vyjazdili štvrté miesto v rámci Majstrovstiev Slovenska, ako aj v samotnej triede. Marek Špavelko s Milanom Strakom si s Mitsubishi Lancer EVO VI splnili svoj cieľ a patrí im dvanáste miesto celkovo a prvé v triede (tiež MSR). Smolnú súťaž však zažili Miloslav Majerčák s Jaroslavom Frischom na Peugeote 208 VTi R2. Kvôli vlastným chybám museli súťaž napokon opustiť.

„Z jedného pohľadu náročné trate a silná konkurencia a svoje zohrávalo tiež počasie. V každom kole zapršalo aspoň raz. Bolo to náročné na výber správneho obutia. Chcel by som pogratulovať súperom, prvá trojka v MSR sú naozaj rýchli profesionáli. Za nimi bola "priekopa,“ potom sme boli my, potom opäť „priepasť“ a nasledoval zvyšok poľa. Mal som pocit, že nie je s kým súťažiť. V rámci MSR si potrebujeme ustrážiť našu pozíciu, vieme, koho asi dokážeme udržať za sebou. Najbližšie nás čaká slovinská súťaž v rámci Stredoeurópskej trofeje FIA.," doplnil Majerčák.

Súťaž bola nádherná a veľmi si ju vychutnal aj Marek Špavelko, no bolo to zároveň veľmi náročné, aj vďaka počasiu. Do druhého kola si zvolil suchú, tvrdú zmes, začalo pršať a nebola tak šanca poriadne zabojovať. Na druhý deň na poslednej skúške opäť zapršalo. Dokázal obuť iba dve mokré pneumatiky dopredu, takže z auta bola charakterovo skôr zadokolka. „Ako celok dopadla súťaž pre nás veľmi dobre, splnili sme si plán, došli sme a body máme tiež. S autom neboli žiadne problémy, i keď je samozrejme vždy čo zdokonaľovať,“ povedal Špavelko.

„Hustopeče sú dozaista tou najnáročnejšou súťažou v našom kalendári, čo sa napokon odzrkadlilo na výsledkoch asi každej posádky, ktorá tu štartovala. Napriek tomu som spokojný s výkonmi tých, ktorí dokončili a získali tiež cenné body do šampionátu. Teraz nás čaká menšia pauza. Náš kolotoč pokračuje v júli na Pezinskej Babe s pretekmi do vrchu,“ prezradil na záver manažér L Racing, Ján Lipták.

Foto: ilustračné

Zdroj: autosportfoto.sk

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM