Peter Simon Správy

Rožňavčanov najviac zaujalo... Prehľad TOP článkov týždňa

Ďalší týždeň je za nami. Nenechajte si nič ujsť a pozrite si najčítanejšie články z Rožňavy a okolia.

Ilustračný obrázok k článku Rožňavčanov najviac zaujalo... Prehľad TOP článkov týždňa
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

V najväčšej obci okresu vyrastie obchoďák

V najväčšej obci okresu sa práve začalo s výstavbou nového supermarketu pri autobusovej stanici, ktorý by mal byť hotový v máji budúceho roku. Okrem potravín v ňom návštevníci nájdu bankové služby a bankomat, lekáreň, kvetinárstvo, noviny a časopisy aj tabak. Veľmi pozitívnou správou pre kupujúcich bude výstavba až 40 parkovacích miest pri predajni.

Zdroj: Obec Plešivec

Máme Majstra Slovenska!

Iba 15 ročný Filip Pavlík sa už teraz môže pochváliť majstrovským titulom. Učaroval mu motoršport. Keď začínal, ani netušil, kam to až môže dotiahnuť. Nedávno sa v Nitre na výstavisku konala slávnostná udalosť, kde sa zišli tí najlepší majstri volantu. Filip sa medzi nich postavil. Získal totiž titul Majstra Slovenska v indoor kartingu. Ako 15 ročný tak obsadil kategóriu juniorov. Z celého Slovenska je najlepší. A tých je v našom meste a okolí viac, keďže sa Rožňava môže pýšiť mekkou motoršportu.

Zdroj: Filip Pavlík

Klzisko je už otvorené

V prvý deň na klzisko prišlo podľa slov správkyne zimného štadióna viac ako 200 ľudí z Rožňavy a okolia. Tí si môžu najbližšie mesiace vychutnať klzisko v plnej paráde. Na korčuliach nechýbal ani viceprimátor Rožňavy Dionýz Kemény, ktorý si prišiel zašportovať. Ten si ľadovú plochu pochvaľoval.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto pokračuje v rekonštrukcii chodníkov

Svetlo sveta uzrela koncepcia opráv chodníkov v našom meste. My sme zistili, ktoré presne prejdú obnovou. Investovať sa budú opäť desaťtisíce eur. Samospráva nášho mesta sa rozhodla ešte v minulom roku opraviť niekoľko kilometrov chodníkov. Tie sú už dnes v užívaní, avšak s nápadom pokračuje. Pozrite si, či sú v zozname aj tie vaše.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Rožňavčanov poteší aj parádny ohňostroj!

Koniec roka 2016 je tu a všetci ho chceme poriadne osláviť. Ak však ešte nemáte plán na Silvestrovský večer a práve nad ním premýšľate? Mesto Rožňava už pripravuje podujatie, ktoré má tradíciu.

Oslavy Silvestra na námestí: Rožňavčanov poteší aj parádny ohňostroj!

Foto: ilustračné

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM