Správy

Rožňavskí policajti to nenechávajú na náhodu: Dôležitá akcia pre seniorov

Muži zákona prostredníctvom preventívnej činnosti organizujú pravidelne množstvo preventívnych aktivít pre seniorov. Jedna taká sa uskutočnila nedávno aj v našom meste.

Ilustračný obrázok k článku Rožňavskí policajti to nenechávajú na náhodu: Dôležitá akcia pre seniorov
4
Galéria
Zdroj: OR PZ Rožňava

Seniori sú ľahkým cieľom pre podvodníkov s rôznymi zámienkami, ako od nich vylákať peniaze. Často si vymýšľajú príbehy na ktoré osoby vo vyššom veku naletia.

Podľa informácií od polície to môže byť napríklad aj telefonát, kde žiadajú ako príbuzní požičať peniaze, vymyslené legendy o nehodách, alebo aj predavači tovaru. V Rožňave sa v minulosti stal prípad, keď chcel podvodník rozmeniť peniaze.

Polícia preto zdôrazňuje, aby seniori nevpúšťali neznáme osoby do svojich príbytkov, neboli s nimi osamote a neukazovali, resp. nevyberali pred nimi peniaze.

Preto sa Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Rožňave rozhodlo apelovať na seniorov a vykonáva pravidelne preventívne aktivity zamerané na bezpečnosť seniorov v rámci preventívneho projektu Policajného zboru SR s názvom „Bezpečná jeseň života“.

„Jedna z nich sa uskutočnila dňa 4. februára 2020 v Dennom centre Rožňava, na Ul. Štítnickej 5 v Rožňave. Počas prednášky, ktorej sa zúčastnilo 40 seniorov boli prítomní poučení, ako si majú dávať pozor na svoje cennosti, osobné veci, kabelky, mobilné telefóny, hotovosť. Taktiež boli poučení, ako sa bezpečne správať v cestnej premávke, o povinnosti nosiť reflexné prvky na oblečení za zníženej viditeľnosti,“ uviedol Miroslav Korintuš z OR PZ v Rožňave.

Prednášku vykonali policajti z Okresného riaditeľstva v Rožňave kpt. Ing. Miroslav Korintuš a kpt. Ing. František Benö. Seniorom bolo rozdaných 40 ks propagačných letákov a 10 reflexných pásikov.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Obrazom: Preventívna aktivita polície pre seniorov v Rožňave
4
Galéria
Zdroj: OR PZ Rožňava
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM