Radka Deckerová Krimi

Rožňavskí policajti vypátrali a chytili autičkára

Príslušníci kriminálnej polície v spolupráci s policajtmi Obvodného oddelenia PZ Rožňava vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 43-ročného muža z obce Moravany nad Váhom.

Tento sa ešte v piatok na ulici Franz -Schubert Strasse v meste Brunn am Gebirge v Rakúsku, nezisteným spôsobom zmocnil pravých kľúčov tam zaparkovaného osobného motorového vozidla zn. BMW 320 D. Na vozidlo pripevnil evidenčné čísla evidované na doposiaľ nestotožnené vozidlo v Rakúsku a následne s týmto vozidlom pricestoval do Rožňavy. Vozidlo zaparkoval na Krásnohorskej ulici. Svojím konaním spôsobil jeho majiteľovi (Rakúskemu občanovi) škodu vo výške najmenej 14.000,– €. Na obvineného bol spracovaný podnet na vzatie do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

V Rožňave vykradli kolkomat Doposiaľ neznámy páchateľ sa počas víkendu vlámal do objektu Správy katastra na Jarnej ulici v Rožňave. Potom, ako rozbil okno na objekte, vnikol dnu a vypáčil zámok mreží chodby. Dostal sa ku kolkomatu, odkiaľ po vypáčení uzamknutých dverí, odcudzil doposiaľ presne nezistenú finančnú hotovosť. Katastrálnemu úradu v Košiciach, tak spôsobil škodu na zariadení 150,– €, majiteľovi kolkomatu škodu 100,– € a odcudzením finančnej hotovosti škodu najmenej 100,– €. Páchateľ pravdepodobne ešte počas prevádzky úradu, prekryl prilepeným papierom pohybový snímač. Poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže.

Správy z Východu: Po páde zo schodov si zlomil nohu Michalovský vyšetrovateľ PZ z prečinu ublíženia na zdraví obvinil 33-ročného muža z obce Streda nad Bodrogom. Tento ešte v októbri 2011 na chodbe obytného bloku na sídlisku P.O.Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch (okr. Michalovce), fyzicky napadol 37-ročného muža z Ižkoviec. Obvinený po predchádzajúcom konflikte, zozadu chytil za odev poškodeného a hodil ho dole schodmi. Ten spadol na pravú nohu, čím mu spôsobil zlomeninu pätovej kosti s dobou PN 3 mesiace. Obvinený je stíhaný na slobode. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov.

Mladú Košičanku držal na chate proti jej vôli Doposiaľ nezistený páchateľ v nedeľu okolo 22,10 hod. vo vchode obytného domu na Čínskej ulici v Košiciach, zozadu pristúpil k 20-ročnej Košičanke. Rukou jej zakryl ústa a priložil jej nôž na hrdlo so slovami, že má byť ticho a má mu vydať peniaze a cennosti. Následne ju s nožom v ruke donútil, aby s ním išla do rekreačnej chaty v chatárskej oblasti Košice – Moňov potok. Počas presunu jej vzal hotovosť vo výške 3,– € a mobilný telefón. Na chate od nej požadoval, aby mu urobila striptíz. Následne ju zviazal a proti jej vôli držal asi do 08,30 hod. pondelka, kedy sa žene podarilo ujsť. Neutrpela žiadne zranenia, pričom jej takto spôsobil škodu v doposiaľ presne nezistenej výške. Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci pre zločiny obmedzenia osobnej slobody a lúpeže.

Žena s komplicmi ukradla vaňu a čerpadlá a muž batérie, radiátory a viac ako 200 m kábla Michalovskí policajti vypátrali a vyšetrovateľ PZ z prečinu porušovania domovej slobody obvinil 33-ročnú Máriu z Michaloviec. Obvinená dňa 17.12.2011 spolu s maloletou osobou z Michaloviec, prišli k prednej časti riadne oploteného pozemku rodinného domu na Suvorovovej ulici v Michalovciach. Tam preliezli uzamknutú vstupnú bránu a z dvora odcudzili oceľovú vaňu (dlhú 180 cm), čím majiteľovi spôsobili škodu 20,– €. V prípade dokázania viny jej hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov. Z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva bola obvinená tá istá 33-ročná Mária spolu s Mariánom (15) a Veronikou (18) z Michaloviec. Títo dňa 7.1.2012 okolo 12,00 hod. po predchádzajúcej dohode, po odstránení plechu z oplotenia vošli do priestorov areálu firmy na Lastomírskej ulici v Michalovciach. Spred kontajnera odcudzili čerpadlo na ropné látky. Potom sa vlámali do uzamknutého prepravného kontajnera, odkiaľ odcudzili 50 ks čerpadiel rôzneho druhu a typu a 50 m predlžovacieho kábla. Michalovskej s.r.o. spôsobili celkovú škodu 7.182,– €.

Policajti Obvodného oddelenia PZ Michalovce vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 42-ročného Tibora z Michaloviec. Tento sa v presne nezistenom čase od novembra 2011 do dňa 25.1.2012 vlámal do budovy ubytovne na Špitálskej ulici v Michalovciach. Odtiaľ vytrhal a odcudzil elektroinštalačný materiál, 53 ks vodovodných batérií a 51 ks radiátorov. Michalovskej s.r.o. spôsobil škodu 3.050,– €. Tibor (42) bol obvinený aj zo spáchania ďalšie skutku a to prečinov krádeže a poškodzovania cudzej veci formou spolupáchateľstva spolu s Mariánom (15) a Tomášom (15) z Michaloviec. Obvinení sa po vzájomnej dohode v poobedňajších hodinách dňa 11.12.2011 vlámali do garáže na Vihorlatskej ulici v Michalovciach. Odtiaľ odcudzili celkom 222 m telekomunikačného kábla, čím Bratislavskej a.s. spôsobili škodu krádežou cca 780,– € a poškodením okna Michalovskej firme 500,– €. Tibor bol už za podobný skutok odsúdený trestným rozkazom, správoplatneným dňa 22.7.2010, za čo mu bol uložený trest odňatia slobody nepodmienečne na jeden rok a osem mesiacov. Policajti ho umiestnili do celi policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky a dvom mladistvým hrozí polovica z tohto trestu.

zdroj: kpt. Ing. Alexander Szabó

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM