Peter Simon Správy

Rožňavský prehľad uplynulého týždňa: Články s najväčším ohlasom

V uplynulom týždni sme vám opäť priniesli množstvo aktuálnych správ a zaujímavosti. Čo však rožňavských čitateľov zaujalo najviac?

Ilustračný obrázok k článku Rožňavský prehľad uplynulého týždňa: Články s najväčším ohlasom
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Tatér z Rožňavy o svojom najkrajšom výtvore

Šikovný umelec, Matěj Viktora o ktorom sme vás nedávno informovali vyrukoval s niečím, čo stojí za povšimnutie. Nedeľu, 8. január 2017 si zapamätá do konca svojho života. Práve v ten deň v presnom čase o 2:15 hod. sa mu totiž v rožňavskej pôrodnici narodilo prvé vytúžene dieťa.

Rožňavčania sa prebudili do zasneženého rána

Po dlhých týždňoch sme sa dočkali. Rožňava sa prebudila do zasneženého rána. Pozrite si oneskorený príchod zimy do mesta a okolia na fotkách. Z bielych Vianoc sme sa v Rožňave netešili, Perinbaba sa nezobudila ani na Silvestra. Posledné dni ale začína počasie hovoriť jasnou rečou. Predpovede meteorológov sa naplnili. Od skorého rána v meste napadlo viac desiatok centimetrov nového snehu. Deti sa potešili, vodiči zas nie.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

TOTO sa len tak nevidí!

Mladého Rožňavčana uchvátilo niečo, o čom iní ani len netušia ako sa to vyrába. 19-ročný študent IT odboru na košickej priemyslovke sa pustil do výroby zvonov. Táto činnosť sa traduje z generácie na generáciu. U Roba je to však úplne inak. Ten nás v rozhovore zasvätil do tých najhlbších metód odlievania. Víkendy prežíva hlavne v dielni. Rodina a okolie ho v činnosti podporujú.

Foto: Róbert Slíž

V Rožňave bol vyhlásený kalamitný stupeň

Predpovede meteorológov sa naplnili. V skorých ranných hodinách 13. januára 2017 zasiahlo územie Rožňavy a okolia husté sneženie. Sypače boli v akcii. Na cestách sa nachádzala súvislá vrstva snehu.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Rožňavčan (19) dostal na Šafárikovej šmyk

K dopravnej nehode došlo 9. januára 2017 vo večerných hodinách, presnejšie o 20:05 hod. na frekventovanej Šafárikovej ulici v Rožňave. Ako informovala hovorkyňa košickej polície Jana Mésarová, k zrážke došlo medzi vozidlom zn. Audi, ktoré viedol 19-ročný vodič z Rožňavy a troma zaparkovaným vozidlami.

Foto: ilustračné

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM