Peter Simon Rôzne

Ruku k dielu pridali aj najmenší: Pustili sa do čistenia dobšinského chotára, FOTO

Pre nultý, prvý a druhý ročník sme v areáli školy pripravili stanovištia s lesnou pedagogikou. Žiaci sa tam dozvedeli, ako vznikol Deň Zeme, ako sa majú správať v lese a viedla sa diskusia, ako oni sami prispievajú k ochrane životného prostredia.

Ilustračný obrázok k článku Ruku k dielu pridali aj najmenší: Pustili sa do čistenia dobšinského chotára, FOTO
25
Galéria
Foto: Viktória Vikartovská

Dňa 19. mája 2017 usporiadali Mestské lesy Dobšiná, podujatie pre žiakov Základnej školy E. Ruffinyho v Dobšinej pod názvom „Čistenie dobšinského chotára“. Podujatie vzniklo v rámci medzinárodného Dňa Zeme, ktorý bol tento rok 22. apríla.

Podujatia sa zúčastnilo bezmála 600 detí zo všetkých ročníkov. Ako informovala Viktória Vikartovská, pre nultý, prvý a druhý ročník sme v areáli školy pripravili stanovištia s lesnou pedagogikou. Žiaci sa tam dozvedeli, ako vznikol Deň Zeme, ako sa majú správať v lese a viedla sa diskusia, ako oni sami prispievajú k ochrane životného prostredia. „Zamerali sme sa aj na ich vnímanie, keď mali prejsť areálom ihriska a nájsť obrázky s rôznym odpadom, mali si zapamätať, čo na nich bolo a hlavne koľko takýchto obrázkov sa tam nachádzalo. Ďalej pre nich boli pripravené aj stanovištia, kde skladali drevené puzzle, hrali na dendrofón, či kreslili na asfalt a podobne,“ doplnila Vikartovská.

Ďalší žiaci boli podľa ročníkov rozdelení na trasy v blízkosti Dobšinej, kde sa podieľali na čistení okolia ciest a chodníkov.

„Počas dňa sa podarilo od odpadkov vyčistiť trasu Pišel – Ramža, Podkova – Dobšiná, parkovisko na Dobšinskom kopci, Pingarty, dolinu Tešnárky i cestu do Lányiho huty. Veľa práce žiaci urobili aj v Lesnej škôlke Hámor, kde sa im podarilo vyzbierať množstvo kameňa z voľných záhonov, ktoré každoročne znepríjemňujú práce pri pestovaní sadeníc lesných drevín,“ spresnila Vikartovská.

Počas dňa pracovníci ML odviezli niekoľko desiatok vriec s komunálnym odpadom na zberný dvor. Pre každého účastníka podujatia bola pripravená aj sladká odmena.

Obrazom: Čistenie dobšinského chotára
25
Galéria
Foto: Viktória Vikartovská
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM