Správy

Samosprávam na Gemeri predstavili podobu R2 a tunela Soroška

Zástupcovia samospráv na Gemeri sa oboznámili s projektovou dokumentáciou rýchlostnej cesty R2 a tunela Soroška. V uplynulých dňoch im ju v Rožňave predstavila Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

Ilustračný obrázok k článku Samosprávam na Gemeri predstavili podobu R2 a tunela Soroška
Zdroj: TASR

„Boli sme oboznámení so všetkými technickými riešeniami, čo sa týka samotnej výstavby tunela, od štartovacích portálov, až po výstupné portály, umiestnenia rôznych parkovísk, oddychových zón, čiže bolo to podrobné predstavenie celého projektu,“ uviedol primátor Rožňavy Pavol Burdiga.

Myslí si, že minuloročný protest, ako aj petícia s takmer 10 000 podpismi za výstavbu R2 a tunela Soroška pomohli danej veci. „Mám takú informáciu, že do pol roka by malo byť aj stavebné povolenie právoplatné a do konca roka sa má vysúťažiť dodávateľ stavby, tak dúfajme, že od roku 2019 sa to celé pohne a raz uvidíme svetlo na konci tunela,“ povedal Burdiga.

Podľa jeho slov by sa malo začať stavať začiatkom roka 2019. „Samozrejme, keď nebudú rôzne námietky. Boli by sme veľmi radi, keby to tak bolo, pretože to prinesie množstvo pracovných miest pre tento región,“ doplnil Burdiga.

Samotná výstavba však môže byť podľa neho náročná, keďže tunel sa bude raziť v krasovom území. „Prebehli tu rôzne geologické vrty a prišlo sa na to, že sú tu ešte neobjavené prázdne priestory – jaskyne. Z technického hľadiska to možno bude veľmi zaujímavá stavba,“ dodal primátor.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM