Peter Simon Správy

Situácia v Rožňave sa zlepšila: Pozor však na poľadovicu

Husté sneženie, kalamita, povodeň, snehové jazyky a záveje či poľadovica. Na to všetko upozorňuje vodičov Slovenská správa ciest (SSC) na svojej webstránke.

Ilustračný obrázok k článku Situácia v Rožňave sa zlepšila: Pozor však na poľadovicu
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Aj v okrese Rožňava stále trvá prvý stupeň kalamitnej situácie. Na cestách si treba dávať v nočných hodinách obzvlášť pozor.

„V okresoch Trebišov, Humenné, Medzilaborce, Michalovce, Sobrance, Rožňava, Snina je vyhlásený I. stupeň kalamitnej situácie. V obci Kláštor pod Znievom je vyhlásený III. stupeň povodňovej aktivity na ceste III/1796. V obci sa následkom mrazov vylieva potok na cestu,“ upozorňuje SSC.

Silné sneženie s dohľadnosťou do 100 metrov je v lokalitách Iliašovce, Batizovce, Švábovská Stráň a Poprad-letisko. Snehové jazyky a záveje sa tvoria na cestách v okresoch Svidník, Michalovce, Sobrance, Myjava, Tatranská Štrba, Prešov, Sabinov, Tvrdošín, Námestovo, Stará Ľubovňa, Zvolen a v okolí Bukovej.

Cestári tiež informujú, že všetky sledované diaľnice a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý. Zjazdné sú aj cesty I., II. a III. triedy, povrch vozoviek na západe územia je zväčša mokrý, inde prevažne pokrytý vrstvou utlačeného alebo čerstvého snehu do troch centimetrov (cm).

Na cestách nižších kategórií aj v okolí Rimavskej Soboty, Turčianskych Teplíc a Bardejova do piatich cm. Pre husté sneženie a silný vietor je uzatvorená cesta III/3061 Štrba – Šuňava. Snehové reťaze je nutné použiť na ceste II/584 v úseku Srdiečko – Bystrá pre všetku dopravu.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM