Peter Simon Samospráva

Školkári vo vynovených priestoroch: Mesto zainvestovalo 30-tisíc eur

Deti Materskej školy na Ulici Vajanského v Rožňave dostali do užívania vynovené priestory. Pásku prestrihli spolu s primátorom mesta!

Ilustračný obrázok k článku Školkári vo vynovených priestoroch: Mesto zainvestovalo 30-tisíc eur
Zdroj: Dnes24.sk

Samospráva pripravila pre deti a zamestnancov Materskej školy na Ulici Vajanského novo upravené priestory v pavilóne B, ktoré slávnostne uviedla do prevádzky 9. apríla. Z dôvodu pripravovanej rekonštrukcie pavilónu A, bude výchovno-vzdelávací proces prebiehať v týchto novo otvorených priestoroch materskej školy. „Čiastočnú rekonštrukciu pavilónu B sme ako zriaďovateľ materskej školy financovali z rozpočtu mesta vo výške 30 000 eur. Práce boli vykonané zamestnancami Technických služieb,“ uviedla Jana Mičudová z Odboru školstva, kultúry, mládeže, športu v Rožňave.

Ako ďalej uviedla, podlahy v triedach a na chodbách, šatne, zariadenia pre osobnú hygienu detí a školské výdajne dostali novučičký vzhľad. „Veríme, že deťom sa priestory páčia a rýchlo si zvyknú na svoju novú triedu či šatňu,“ dodala Mičudová.

Slávnostné uvedenie zrekonštruovaných priestorov do prevádzky previedol primátor mesta Pavol Burdiga s malými škôlkarmi, ktorí statočne držali červenú pásku pred vstupom do svojich nových priestorov a čakali na jej prestrihnutie.

Foto: Mesto Rožňava

Deti prevzali nové priestory materskej školy
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM