Peter Simon Správy

Spojená škola v Rožňave má nového riaditeľa: Z dvoch uchádzačok úspešná Hamelliová

Zuzana Hamelliová sa stala novou riaditeľkou spojenej školy J. A. Komenského 5 v Rožňave. Primátor mesta Pavol Burdiga ju už stihol aj vymenovať.

Ilustračný obrázok k článku Spojená škola v Rožňave má nového riaditeľa: Z dvoch uchádzačok úspešná Hamelliová
Zdroj: Facebook

Spojená škola J. A. Komenského 5, Rožňava, v ktorej sa nachádza materská, základná a aj stredná škola s vyučovacím jazykom maďarským má už niekoľko dní nového riaditeľa, presnejšie riaditeľku. Stala sa ňou Zuzana Hamelliová.

Ako informovala náš web Janka Mičudová, vedúca odboru školstva, kultúry, mládeže a športu v Rožňave, bývalá riaditeľka školy pani Prékop odišla pracovať na MŠVaV SR, poverená riadením školy bola jej zástupkyňa Andrea Beczeová na dobu 6 mesiacov.

„Potom musel zriaďovateľ vypísať výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľky školy. Do výberového konania sa prihlásili dve uchádzačky, z nich úspešnou sa stala Zuzana Hamelliová, ktorú rada školy odporučila zriaďovateľovi školy vymenovať do funkcie riaditeľky od 1. decembra 2016,“ hovorí Mičudová,

Ako spresnila, výberové konanie sa uskutočnilo ešte 23. novembra 2016 v Spojenej škole. Riaditeľa volila rada školy, ktorá pozostávala z 11 členov a dvoch hostí z Okresného úradu odboru školstva z Košíc a Školskej inšpekcie. Spolu sa na výbere teda podieľalo 13 členov.

„Do funkcie riaditeľky školy na návrh rady školy v súlade so zákonom vymenoval primátor mesta Pavol Burdiga Zuzanu Hamelliovú dňa 1. decembra 2016 na zasadnutí mestského zastupiteľstva a odovzdal jej menovací dekrét na dobu 5 rokov,“ dodala na záver Janka Mičudová.

Foto: ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM