Peter Simon Správy

Spravodajský súhrn týždňa: Najčítanejšie články v Rožňave

Počas týždňa sme vám opäť priniesli množstvo aktualít, ale aj zaujímavosti z Rožňavy. Niektoré články vás však zaujali v nemalej miere. Prinášame vám ich v našom prehľade.

Ilustračný obrázok k článku Spravodajský súhrn týždňa: Najčítanejšie články v Rožňave
Zdroj: TASR

V Rožňave sa oceňovalo

V Rožňave slávnostne ocenili darcov krvi. Udalosť je dobrým zvykom aj v Rožňave. V stredu Slovenský červený kríž – spolok Rožňava ocenil darcov a odovzdal im zlaté a diamantové Jánskeho plakety. Dvaja z nich sú dokonca stonásobní darcovia, vieme koľko stojí krv.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Chodec na mieste zomrel

Nehoda s tragickým koncom sa stala v piatok 25. novembra 2016 približne o siedmej hodine večer na frekventovanej Šafárikovej ulici v centre Rožňavy. Predá časť auta po zrážke s chodcom ostala zdemolovaná, čo nasvedčovalo o silnom náraze. Na miesto sa v krátkom čase dostavila polícia a záchranári. Muža sa snažili oživiť no neúspešne. Ten zraneniam na mieste podľahol. K zrážke došlo mimo priechodu pre chodcov.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Veľká pocta pre rožňavskú študentku

Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa a podpredseda KSK Emil Ďurovčík ocenili študentov zo škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti krajskej samosprávy. Pocta aj pre Rožňavčanku.

Zdroj: KSK

Exkluzívne VIDEO plné emócií

Počas konania slávností 60. výročia vzniku Základnej umeleckej školy v Rožňave, ktorá sa konala vo štvrtok 24. novembra 2016 v podvečerných hodinách sa udialo niečo, čo asi nik z prítomných nečakal. Vedel o tom len jeden zainteresovaný, ktorý to rozbalil v úplnom závere programu. Slovenský seriálový režisér Vladimír Balko požiadal svoju partnerku, riaditeľku školy, Moniku Kerekešovú o ruku pred zaplneným divadlom. Ako prítomným uviedol. Sťahuje sa na Gemer. Zábery vo videu.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Živý betlehem, zabíjačkové špeciality a hudba

Na trhoch, ako už tradične, nájde každý to svoje. Tovar ponúkne niekoľko desiatok stánkov, ktoré budú rozložené po celom rožňavskom námestí. Od remeselníckych výrobkov, až po medovníky, či chutné varené víno, ktoré určite zahreje. Tešiť sa môžete na tú pravú vianočnú atmosféru.

Foto: ilustračné

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM