Peter Simon Správy

Spravodajský súhrn týždňa: Najčítanejšie články v Rožňave

Počas týždňa sme vám opäť priniesli množstvo aktualít, ale aj zaujímavosti z Rožňavy a okolia. Niektoré články vás však zaujali v nemalej miere. Prinášame vám ich v našom prehľade.

Ilustračný obrázok k článku Spravodajský súhrn týždňa: Najčítanejšie články v Rožňave
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Andrássyovci mali kaštieľ aj neďaleko Betliara

Dominantou obce je kaštieľ, ktorý kedysi patril Andrássyovcom. Využívali ho ako letné sídlo.Kaštieľ slúžil ako obecný dom, keď si ho občania od grófa kúpili za vtedajších 100 000 českos­lovenských korún. Poskladali sa a kúpili ho.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

FOTKY z kroniky rožňavskej strednej sú TOP!

Na históriu zabúdať netreba. Dôkazom toho je aj Obchodná akadémia z nášho mesta. Napokon, asi by bolo správne uviesť Ekonomická. Tak sa totiž škola volala v uplynulom storočí. Na stránke sociálnej siete, ktorú spravuje stredná škola sa objavili zaujímavé a nevšedné historické fotografie zo školskej kroniky. Snímky pochádzajú spred niekoľko desiatok rokov a sú naozaj pozoruhodné. Pozrite si, ako prebiehali akcie v našom meste, na ktorých sa samotná škola zúčastňovala.

Zdroj: Obchodná akadémia, Rožňava

Skupina Massriot v ROZHOVORE

Z nápadu na jeden cover sa stalo nakoniec pravidlo a skupina vydala už v poradí piatu coververziu svetoznámeho hitu v rockovom prevedení. Je to skladba od ZEDD-a a Alessie Cara – Stay. My sme oslovili frontmana skupiny Roba Šimka a ich bubeníka Jančiho na rozhovor. Prečítajte si, čo prezradili chalani.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Námestie v Rožňave patrilo motorkárom

Otvorenie motosezóny v našom okrese sa postupne stáva neodmysliteľnou súčasťou v zozname jarných podujatí nášho mesta. Spanilá jazda majiteľov nablýskaných krásavíc aj tento rok prilákala zraky zvedavých divákov. Na námestí už účastníkov čakal ďalší priaznivec, primátor nášho mesta Pavol Burdiga. Po jeho príhovore sa všetci motorkári zišli pred strážnou vežou a tradične sa spolu odfotili.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Betliarska noc múzeí uspokojí aj náročného milovníka histórie

SNM-Múzeum Betliar pripravilo na tohoročnú noc múzeí zaujímavé programy, ktoré uspokoja náročných milovníkov histórie, ale aj návštevníkov obľubujúcich odľahčenú zábavu. Kaštieľ a jeho areál budú prístupné do polnoci. Pozrite si kompletný program.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM