Peter Simon Správy

Stavebné práce na Pačanskom kopci: Vieme, čo sa stavia! FOTO

Na Pačanskom kopci, medzi Rožňavčanmi známom aj pod prezývkou Úhorná, pracujú stavebné mechanizmy. Čo sa tam stavia?

Ilustračný obrázok k článku Stavebné práce na Pačanskom kopci: Vieme, čo sa stavia! FOTO
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Buduje sa projekt za skoro milión eur. V akej miere a kto je za tým nám už prezradil hovorca spoločnosti LESY Slovenskej republiky, š.p. Vlastimil Rezek. pričom potvrdil, že objednávateľom stavebných prác je spoločnosť LESY Slovenskej republiky, š.p..

„Trasa našej lesnej cesty v prestavbe sa začína na štátnej ceste Krásnohorské Podhradie – Úhorná a vedie pod hrebeňom Pipítky v priemernej vzdialenosti približne 700 metrov od hrebeňa v nadmorskej výške 825 – 950 metrov. Presnejšie, realizuje sa prestavba svahovej zemnej lesnej cesty kategórie 3L (zvážnica) na kategóriu 1L 4,0/30 (živičný kryt). Ide o investíciu podniku LESY SR za 922 000 eur.,“ hovorí Rezek.

Stavenisko bolo podľa slov hovorcu firme, ktorá práce realizuje, odovzdané už 18. apríla 2016 a práce by mali byť ukončené podľa zmluvy do 18. januára 2017. „Po vzájomnej dohode zrejme dôjde k skráteniu termínu odovzdania diela a predpokladá sa termín september – október 2016,“ uvádza hovorca lesov a apeluje na zvýšenú bezpečnosť v danom úseku, keďže zasiahnutou je aj cesta cez Pačanský kopec a tá v letným mesiacoch pociťuje nápor áut a motocyklov.

„V mieste skládky kameniva priamo na začiatku úseku našej lesnej cesty sú osadené dopravné značky obmedzujúce rýchlosť. Pochopiteľne počas jazdy môže dôjsť k stretávaniu sa s nákladnými vozidlami vyvážajúcich štrk a kamenivo,“ spresnil Rezek a dodal, že už v súčasnosti vyvážajú aj asfaltovú zmes.

„Nakoľko na stavenisku v súčasnosti prebiehajú intenzívne práce, neodporúča sa pohyb cudzích osôb,“ dodal hovorca spoločnosti LESY Slovenskej republiky, š.p.,Vlastimil Re­zek.

Obrazom: Výstavba cesty na Pačanskom kopci
6
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM