Marek Antalík Futbal

Strelka a Ferenc sa zaslúžili o víťazstvo Baníka

V dohrávke 15. kola sa stretli až na tretí pokus Ružiná so Šamorínom. Medzi hráčmi Šamorína sa objavili aj dvaja hráči z Rožňavského okrsu Lukáš Strelka z Dobšinej a Marián Ferenc z Gemerskej Polomy.

Ilustračný obrázok k článku Strelka a Ferenc sa zaslúžili o víťazstvo Baníka

Dohrávke 15. kola sa stretli až na tretí pokus Ružiná so Šamorínom

Od úvodu boli futbalovejší domáci hráči a v 8. min. to využili prvým gólom keď po akcii Kamendy – Urbánek vyhral súboj s brankárom Pentekom Kurák. Blačšík bez problémov otvoril skóre do práznej brány 1:0. V 19. min. unikol Kurák v pokutovom území ho stihol obranca hostí, ale rozhodca nereagoval. Následne mohol vyhrovnať Borbély, ale netrafil bránu. V 24. min. dostal žltú kartu kapitán hostí Borbély následne urazil hlavného rozhodcu a musel sa porúčať pod sprchy. Zvýšenie skóre mal na kopačke v 26. min. Kurák, ale prvý krát lopta pred ním skočila a druhý krát z 3 m minul. V ďalších minútach sa nič vážne neudialo až do 35. Min. keď po ľavej strane unikol Urbánek, ale pálil len do náručia Penteka. O dve minúty neskôr po súboji Michalík – Ležaič sa hostia dožadovali pokutového kopu, ale ako na druhej strane v 19. min. rozhodca nereagoval. Tesne pred odchodom do kabín po vzdušnom súboji dvoch hráčov Šamorína a jedného Baníka si zlomil ruku Kopúň a musel ísť do nemocnice.

Hostia aj o hráča menej začali v druhom polčase aktívnejšie, čo domáci boli trochu zakočení, ale to trvalo len pár minút. V 57. min. priamy kop Urbáneka z hranice 16-tky skončil len v náručí brankára Penteka. Po hodine hry prišli veľké možnosti zverencov Vladimíra Koníka. Keď najprv v 68. min. Ležaič, krížnou strelou mieril vedľa a v 71. min. môžu ďakovať hráči Baníka svojmu „šamanovi“ v bráne. Michalík zneškodnil najprv šanču Kubu, následne z 5 m dorážal zoči-voči Ležaič, ale domáci gólman si zastal svoje miesto na výbornú. Na začiatku 77. min. našiel Kamendy Blačšíka, ktorý si hodil loptu a jeho strela aj napriek bloku skončila za chrbtom Penteka 2:0. O 5. min. neskôr v 82. min. domáci útočník Blačšík završil domáce víťazstvo svojím tretím presným zásahom na 3:0 a zaznamenal svoj prvý hattrick v 2. lige. Mohol pridať ešte aj ďalší gól, ale v 85. min. svoju šancu nevyužil.

Góly: 8., 77. a 82. min. Blačšík, ŽK: Hladík, Chromek – Ležaič, Borbély, Pončák,
ČK: 24. Borbély
Rozhodoval: Perešín
Diváci: 200

Baník: Michalík – Ferenc, Hladík, Štajer, Urbánek – Kurák (70. Marko), Chromek (46. Teixeira), Strelka (82. Karásek), Kamendy – Boháčik, Blaščík. Tréner: V. Rusnák. ŠTK 1914: Pentek – Kopúň (42. Fulmek), Špánik, Pončák, Staško – Ležaič (85. Vaško), Marušin (85. Gilewicz), Borbély, Mezovský – Kuba, Pelegríny. Tréner: V. Koník.

Vladimír Rusnák (tréner Baník Ružiná): „Bol to pre nás ďalší dôležitý zápas, ktorý sme zvládli. Začali sme veľmi dobre dali sme gól až do vylúčenia Borbélyho sme hrali veľmi dobre. Potom vylúčení však prišli naše hluché minúty. V polovici druhého polčasu mal súper tutovku, ktorú Michalík zneškodnil a podržal nás. V závere to bolo z našej strany exhibícia."

Vladimír Koník (tréner ŠTK 1914 Šamorín): „Bez komentára nebudem sa vyjadrovať.“

Zdroj: Marek Antalík Foto: facebook.com