Peter Simon Správy

SÚHRN TÝŽDŇA: Pozrite si 5 najklikanejších článkov v jednom balíku

Poobhliadnite sa spolu s nami za končiacim sa ďalším marcovým týždňom. V jednom balíku vám prinášame päticu najklikanejších článkov nášho portálu.

Ilustračný obrázok k článku SÚHRN TÝŽDŇA: Pozrite si 5 najklikanejších článkov v jednom balíku
Zdroj: Mesto Rožňava

Erik (41) z Rudnej o svojej vášni

Erik Tokar jazdí na motorkách už viac ako 28 rokov. Za tento čas stihol zájsť so svojou mašinou aj poriadne ďaleko. Čo preňho táto vášeň znamená a aj to, ako sa pripravuje pred sezónou sa dočítate v článku.

Zdroj: Erik Tokar

Sezóna medvedieho cesnaku začína

Po zime sa mnohí z nás snažia načerpať novú energiu, detoxikovať svoje telo a prijímať, čo najviac vitamínov. Namiesto tabletiek nám však príroda ponúka hotový poklad. Medvedí cesnak už začína rásť aj u nás.

Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

Rožňavskú psychiatriu vynovili

Psychiatrické oddelenie Nemocnice Svet zdravia v Rožňave sa dočkalo rekonštrukcie. Pacienti po novom využívajú novú podlahovú krytinu, renováciou prešli sociálne zariadenia a ostatné priestory boli nanovo vymaľované.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Chátrajúca plaváreň v Rožňave

Ladislav Dávid z Technických služieb mesta Rožňava, ktoré stavbu spravujú, uviedol, že krytá plaváreň, je rozostavaná, teda nie je ukončená. V druhej polovici osemdesiatych rokov minulého storočia sa začalo s výstavbou, investorom bol vtedajší zväz telesnej kultúry. Po takzvanej nežnej revolúcii však prišiel zlom a rozhodnutie rozostavanú plaváreň ponúknuť bezplatne, teda úplne zadarmo mestu Rožňava. Mesto sa aj tešilo, že môže nejakým postupným spôsobom nájsť finančné prostriedky a dokončiť túto stavbu.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Hasiť požiar na Podrákoši pomáhali desiatky ľudí

Pri požiari na Podrákoši zasahovali okrem profesionálnych hasičov z Rožňavy aj dobrovoľní z nášho mesta a Plešivca. S lopatami pomáhalo podľa veliteľa zásahu približne 30 ľudí z neďalekej obytnej lokality. Pomocú ruku pri hasení podali aj príslušníci štátnej, či mestskej polície z Rožňavy.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM