Radka Deckerová Iné športy

Taekwondistom sa darilo: Z Chorvátska doniesli 4 medaily

Rožňavskí reprezentanti z klubu HAKIMI Róberta Lebovská a Adrián Angyal boli opäť úspešní na Karlovac Open. Na turnaji získali až štyri medaile.

Už po niekoľký raz sa reprezentanti pre zápas aj poomsae Róberta Lebovská a Adrián Angyal úspešne presadili na medzinárodnom turnaji Karlovac Open v Chorvátsku. Každoročne sa tento turnaj koná koncom mája a je veľmi populárny nielen pre Európanov, ale aj pre ázijské krajiny.

Do bojov o medaily v zápase sa zapojil Adrián Angyal, ktorý postúpil cez dve vyraďovacie kolá za stavu 24:11 a 6:2 a tak sa prebojoval do finále, kde zápasil s domácim pretekárom, ktorému podľahol za stavu 5:12. Za skvelý výkon si vybojoval prvú striebornú medailu. Druhé striebro získal v disciplíne poomsae, kde v konkurencii 14 súťažiacich obsadil skvelé 2.miesto za pretekárom z Česka, pričom chorvátsky pretekár obsadil až 3.miesto.

Róberta Lebovská v zápase podľahla chorvátskej pretekárke o postup do finále za stavu 0:5, so ziskom bronzovej medaily. Ďalší bronz si vybojovala v súborných cvičeniach v konkurencii 4 súťažiacich. Skvelé výkony potvrdzujú ich kvality, ktoré zúročia budúci víkend, kedy sa budú uchádzať o majstrovský stupeň a budú skladať skúšky na majstrovskú technickú vyspelosť 1.DAN.

Rožňava24/Nora Kiššová

Karlovec_opentaikwondo
3
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM