Marcel Mojžiš Správy

Teploty, ktoré vyrážajú dych: Najvyššia výstraha pre Rožňavu, má byť 38 °C

Dávajte si bacha. Meteorológovia pre náš okres vydali najvyššiu výstraha pred teplom. Dnes u nás môže byť miestami aj 38 stupňov. Pre tých, ktorí doslova trpia pri takýchto vysokých teplotách, máme dobrú správu. Počas ďalších dní bude ortuť teplomera postupne klesať.

Ilustračný obrázok k článku Teploty, ktoré vyrážajú dych: Najvyššia výstraha pre Rožňavu, má byť 38 °C
Zdroj: Webnoviny.sk

Vo štvrtok dosiahnu teploty v Rožňavskom okrese veľmi vysoké hodnoty. Treba počítať s poriadnym teplom, opatrní by ste mali byť hlavne v čase od 11-tej do 19-tej, kedy je najvyššie riziko kolapsov. Teplota vzduchu sa má dnes v okrese miestami pohybovať od 36 až do neuveriteľných 38 stupňov. Meteorológovia pre tento deň vydali výstrahu až tretieho, najvyššieho stupňa.

„Vysoká teplota predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Výskyt uvedenej vysokej teploty vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti veľmi zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia zdravia a ohrozenia života spôsobeného nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ varuje Slovenský hydrometeoric¬ký ús­tav.

Ani v piatok sa výstraha pred teplom nezníži. Opäť bude tretí, najvyšší, stupeň. Teploty sa v piatok budú pohybovať v rozmedzí od 34 do 37 stupňov. Opäť platí výstraha pre nadmerné zaťaženie organizmu u niektorých ľudí. Netreba zanedbávať pitný režim a ak nemusíte, radšej sa nevystavujte prílišnému slnečnému žiareniu.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM