Peter Simon Správy

Teroristický útok v Nemecku si vyžiadal reakciu aj v Rožňave: Čo nás čaká?

Po nedávnych teroristických útokoch prežívajú ľudia strach. Výnimkou nie sú ani Rožňavčania. Práve v tomto vianočnom období evidujeme zvýšený nápor v uliciach mesta aj v nákupných strediskách. Náčelník mestskej polície podal stanovisko!

Ilustračný obrázok k článku Teroristický útok v Nemecku si vyžiadal reakciu aj v Rožňave: Čo nás čaká?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Dvanásť osôb zahynulo po tom, ako nákladné auto v pondelok vošlo na vianočné trhy v centre nemeckej metropole Berlín. V starostlivosti zdravotníkov v nemocniciach nemeckej metropoly zostáva naďalej 48 zranených, medzi ktorými sú aj viaceré osoby s ťažkými traumami. Tieto správy šokovali celý svet. Obávajú sa aj obyvatelia nášho mesta.

Počas sviatkov rátajte v uliciach Rožňavy so zvýšeným počtom policajtov.

Mestská polícia Rožňava citlivo vníma nedávne udalosti, ktoré sa udiali v súvislosti s teroristickými útokmi, a preto prijali celý rad opatrení, ktoré smerujú k zvýšenej bezpečnosti obyvateľov nášho mesta. „V súčinnosti s Policajným zborom SR boli prijaté opatrenia zamerané najmä na bezpečnosť obyvateľov počas hromadne organizovaných podujatí počas nastávajúcich sviatkov. Mestskí policajti budú vo zvýšenej miere hliadkovať hlavne v okolí kostolov, nákupných centier, širšieho centra mesta, a ich pozornosť bude sústredená najmä na podozrivé správanie sa osôb a podozrivé vozidlá. Mestá a obce so zriadenou mestskou (obecnou) políciou majú veľkú výhodu, lebo my máme dokonalú miestnu znalosť a preto pozornému oku mestského policajta nič podozrivé neunikne,“ uviedol pre náš web Róbert Hanuštiak.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM