Radka Deckerová Správy

Tieto poľské trubičky obsahovali jed na hlodavce

Cukrovinku distribuovali na území celého Poľska, tri druhy tiež do Českej republiky, na Slovensko, do Nemecka a Litvy.

Ilustračný obrázok k článku Tieto poľské trubičky obsahovali jed na hlodavce
Zdroj: Webnoviny.sk

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na ďalšie nebezpečné vafľové tyčinky z Poľska vyrobené zo sušeného mlieka, v ktorom bol nájdený jed na hlodavce.

Ide o trubičky v 35-gramových baleniach s vanilkovou a nugátovou príchuťou. Z oznámenia, ktoré ÚVZ dostalo z Českej republiky vyplýva, že na český trh kontaminované trubičky dodala poľská spoločnosť Magnolia. Ich distribútorom sú Pekárny a cukrárny Náchod, a.s., Česká republika.

Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR v pondelok 21. januára na svojej webstránke informovala, že na našom trhu sa objavili poľské vafľové trubičky, v ktorých bolo použité sušené mlieko kontaminované jedom na hlodavce.

Sušené mlieko bolo použité ako zložka na výrobu deviatich druhov vafľových trubičiek s rôznymi náplňami v spoločnosti Magnolia. Poľsko podľa ŠVPS o tom informovalo v sobotu 19. januára cez rýchly výstražný systém pre potraviny a krmivá. Cukrovinku distribuovali na území celého Poľska, tri druhy tiež do Českej republiky, na Slovensko, do Nemecka a Litvy.

„Uvedené produkty predajcovia stiahli z maloobchodnej siete na základe princípu predbežnej opatrnosti už 21. januára 2013 a v súčasnosti v ponuke nie sú. Vzhľadom na to, že výrobky sa môžu nachádzať aj na trhu Slovenskej republiky, pretože mohli byť zakúpené a dovezené priamo z Českej republiky pred uvedeným dátumom, odporúčame spotrebiteľom, aby tieto výrobky nekupovali, už zakúpené výrobky nekonzumovali, prípadne ich vrátili na miesto predaja,“ uviedol hlavný hygienik SR Ivan Rovný.

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR nariadil kontrolu potravinárskych prevádzok – bufetov, vrátane školských, stánkov s rýchlym občerstvení, cukrární, kaviarní a ďalších, ktoré mohli nakúpiť kontaminované trubičky od predajcov na Slovensku alebo ich priamo doviezť od poľského výrobcu.

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM