Peter Simon Kultúra

Top 5 májových podujatí v Rožňave a okolí, o ktorých by ste určite mali vedieť

Vybrali sme top päť májových akcií, ktoré sa budú konať v našom meste a jeho okolí, a o ktorých by ste podľa nás mali vedieť vopred...

Ilustračný obrázok k článku Top 5 májových podujatí v Rožňave a okolí, o ktorých by ste určite mali vedieť
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Okolie kaštieľa zaplnia pestrofarebné kvety

4. máj 2019 od 9:30 hod., Kaštieľ Betliar
V prvý májový víkend sa uskutoční 4. ročník obľúbeného podujatia s názvom Kvetinový a remeselnícky trh. Počas dvoch víkendových dní nájdete v areáli kaštieľa predajcov kvetín, bonsajov a sukulentov a taktiež šikovných gemerských remeselníkov. Zakúpiť si budete môcť zaujímavé ručné výrobky, domáce produkty a aj rôzne druhy rastlín a okrasných kvetín. V sobotu, o 15:00 hod. sa bude konať koncert skupiny Slovak Tango. Vstup na koncert je bezplatný. V nedeľu, 5. mája 2019 budú bezplatné prehliadky kaštieľa z dôvodu bezpečnosti návštevníkov a zbierok v kaštieli organizované do skupín s obmedzeným počtom osôb (max. 35), v čase od 9:30 do 17:30 v štvrťhodinových intervaloch. Kaštieľ si tak v tento deň bude môcť pozrieť maximálne 1120 návštevníkov.

Ovčiarsky deň v Brzotíne

4. mája 2019 od 10:00 hod., Konský dvor, Brzotín
Ovčiarsky deň pri Rožňave sa teší obľube. V sobotu, 4 mája 2019 na vás čaká zaujímavý program, v ktorom nebudú chýbať ukážky dojenia a strihania oviec, vozenie na koňoch, či zaujímavé súťaže, výrobky remeselníkov a prehliadka mini Zoo. Program sa začína od 10:00 hod.

Tradičná vatra sa rozhorí aj tento rok

7. máj 2019 od 19:00 hod., lúka nad pamätníkom Jána Pavla II., Rožňava
Pre návštevníkov bude pripravený zaujímavý sprievodný program. Okrem tradičného pečenia slaniny budú súčasťou podujatia aj hudobné vystúpenia. Očakávať teda môžete vystúpenie hudobnej skupiny Vidly a veselú ohňovú show – DUO Kyseli Krastafci.

Športovo-zábavné podujatie v meste

8. máj 2019 od 10:00 hod., areál dopravného ihriska, Rožňava
Čaká na Vás lezecká stena, zlaňovanie, ukážky vojenskej a hasičskej techniky, jazda na koni, tvorivé dielne Zuš, smýkalka a aj občerstvenie. Hudobným hosťom je Branči a Jasanima.

Otvorenie motosezóny

11. máj 2019 od 11:00 hod., parkovisko oproti kúpalisku, Rožňava
Otvorenie motosezóny na Gemeri sa postupne stáva neodmysliteľnou súčasťou v zozname jarných podujatí v Rožňave. Aj Rožňavčania môžu zhliadnuť na jednom mieste množstvo rýchlych strojov. Ako minulý rok, tak aj tento, sa uskutoční v našom meste zahájenie motosezóny a na parkovisku oproti kúpalisku už 11. mája 2019 od 11:00 hod. Podujatie organizuje motoklub No Saints.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM