Trikrát áno alebo v žiadnom prípade... Chystajú sa Rožňavčania na referendum o rodine?
Referendum o rodine rozdelilo našu malú krajinu na dva tábory. Tradičná rodina, homosexuáli, sexuálna výchova... To sú témy, ktoré rezonujú Slovenskom už niekoľko týždňov. Svoj názor môžeme vyjadriť už v sobotu. Čo si o tom myslia Rožňavčania?

Aliancia za rodinu sa rozhodla zrealizovať referendum o ochrane rodiny. Už v sobotu 7.februára sa tak aj ľudia v Poprade budú mať možnosť vyjadriť k trom otázkam:
- 1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?
- 2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?
- 3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?
Plánujú Rožňavčania referendum podporiť alebo odignorovať? Pýtali sme sa v uliciach nášho mesta.
Marek (22) – „Na referendum pôjdem. Je mi jedno, či sa homosexuáli sobášia alebo spolu spia. Je to ich vec, ale deti vychovávať podľa mňa nemôžu. To je nenormálne.“
Anna (54) – „Chystám sa, pretože mi záleží na Slovensku, ale hlavne preto, že chcem, aby moje deti vyrastali v zdravej spoločnosti. Myslím si, že rodinu tvorí otec, matka a deti. Nijako inak sa to skombinovať nedá, som veriaca osoba.“
Mário (21) – „Idem na referendum, pretože chcem vyjadriť svoj názor o danej skutočnosti, ktorá sa tu deje. Vyrastal som a bol som vychovaný dvoma rodičmi – mužom a ženou. A chcem, aby sa aj v budúcnosti takéto rodinné spolužitie zachovalo.“
Štefan (41) – „Nechystám sa na referendum, pretože si myslím, že civilzovaný svet o ľudských právach nehlasuje. Navyše toto referenedum nie je opodstatnené. Slovenské rodiny majú úplne iné problémy. Neohrozujú ich gejovia, ani lesbičky, ani adopcie detí homosexuálnymi pármi, ale nedostatok financií, dostupnosť bývania, práce, málo vzájomnej lásky, úcty a pochopenia, násilie aj alkoholizmus. Zbytočne vyhodené peniaze.“
Peter (25) – „Nechystám sa, neidem, neriešim hlúposti. Je to mrhanie financií daňových poplatníkov. Kampaň a referendum podporujú negatívne vnímanie menšinovej skupiny obyvateľstva, kvôli čomu sa pred zahraničím hanbím za takýto spôsob uvažovania Slovákov.“
Dávid (29) – „Áno idem! Lebo som kresťan. A neviem si predstaviť, že by ma vychovávali rodičia rovnakého pohlavia.“
Janka (20) – „K referendu nejdem, pretože táto spoločnosť prestáva byť tolerantná. Každý občan by mal mať svoje povinnosti a práva. Každý by sa tu mal cítiť ako doma a nikoho, kto tu platí dane nesmieme diskriminovať. A toto referendum je o diskriminácii spoločenskej menšiny. A ak tomu hovoria tradičná rodina, mali by si uvedomiť, koľko je slobodných mamičiek, koľko je v rodinách násiliach páchaných na ženách a deťoch. Ale hlavne, že majú kompletnú rodinu.“
Gabriel (35) – „Na referendum nejdem. Podľa mňa je jedno, kto vychováva dieťa, dôležité je, že ako bude napokon vychované.“
Foto: ilustračné