Peter Simon Krimi

Úradovanie autičkárov v Rožňave: Aké značky sú medzi zlodejmi najviac v kurze?

Boj polície s autičkármi pokračuje. Počas tohto roka zmizli z parkovísk v našom okrese už šesť áut. Polícii sa pritom podarilo objasniť za tento rok už 5 prípadov odcudzenia vozidiel. Dlhoprstí majú najväčší zálusk na známe značky vozidiel.

Ilustračný obrázok k článku Úradovanie autičkárov v Rožňave: Aké značky sú medzi zlodejmi najviac v kurze?
Zdroj: Webnoviny.sk

„Za rok 2014 je doposiaľ zaznamenaných 6 prípadov, 5 z nich objasnených, pričom vo všetkých prípadoch išlo o neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla,“ povedala hovorkyňa polície Jana Mésarová. Len pre porovnanie za rok 2013, podľa štatistického ukazovateľa bol stav 9 prípadov, 6 z nich objasnených, v 7 prípadoch však išlo o neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla, kde páchateľ bol zistený v 6 prípadoch. Ako krádeže boli evidované 2 prípady, ktoré sú doposiaľ neznáme.

U rožňavských autičkárov sú podľa hovorkyne najobľúbenejšie škodovky, volkswageny, ale aj audi a Chevrolet. "Autá miznú majiteľom najčastejšie z parkovísk na sídliskách,“ pokračovala Mésarová. Polícia proti autičkárom bojuje predovšetkým tým, že vykonáva opatrenia na úseku hliadkovej a obchádzkovej, dopravnej služby, ako aj operatívno – pátraciu činnosť.

Riešenie takýchto prípadov podľa polície často komplikuje anonymita veľkého mesta, dlhý časový úsek od spáchania po nahlásenie (odstavené vozidlo večer, ráno nahlásené odcudzenie), absencia svedkov, kamerových systémov, ale aj nevšímavosť.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM